MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Veľký, jasný, no pomerne nevýrazný

Jednou z papierových predností nového Honor 9 Lite je jeho displej. Ten má veľkosť 5,65″ a rozlíšenie 2160 x 1080 px. To znamená, že aj v tomto prípade ide o panel s moderným pomerom strán 18:9. Telefón je tak vyšší a užší s minimálnym rámikom tak, ako sme si už zvykli pri mnohých vlajkových lodiach z minulého roku. Veľmi vítame fakt, že tento trend sa dostáva aj do strednej kategórie smartfónov. Telefón vďaka takémuto displeju ponúka množstvo priestoru na zobrazenie obsahu a zároveň zariadenie zbytočne nezväčšuje. Napriek veľkému displeju sme nemali žiaden problém Honor 9 Lite ovládať jednou rukou.

Samotná obrazovka je vyrobená IPS LCD technológiou. Dosahuje naozaj vynikajúci maximálny jas, a tak nebudete mať problém s čitateľnosťou na slnku. Po ostatných stránkach však displej patrí k horšiemu priemeru. Pozorovacie uhly sú síce skvelé, no zobrazované farby sú veľmi nevýrazné. Chýba im sýtosť a kontrast, čo si všimnete už pri prvom zobrazení známeho obsahu či aplikácie. Hoci nejde o úplnú tragédiu, je škoda, že tu výrobca šetril. V tejto cenovej kategórii nájdeme viacero zariadení s displejom, ktorý síce neexceluje, no spĺňa potreby aj náročnejších používateľov. Na displeji Honor 9 Lite sa môže stať, že budete nesprávne interpretovať farby vašej fotografie a pri jej zdieľaní ju upravíte tak, že všetci ostatní používatelia ju uvidia s neprirodzenými farbami.

Efekt nenápadných farieb je viditeľný najmä pri nižšom jase. Ak patríte medzi používateľov, ktorí majú jas takmer na maxime, možno sa vám bude zdať všetko v poriadku. Pri nižšom jase je však viditeľnejší aj vyšší odlesk skla, a tak farby pôsobia o dosť fádnejšie. Je to však iba kozmetický neduh, ktorý nemusí každému prekážať, no konkurencia v tejto kategórii je o krok vpred.

Výkon a pamäť: Všetkého viac než dosť

Už sú dávno preč časy, keď telefóny v kategórii pod 300 EUR neponúkali dostatok výkonu na každodenné aj náročnejšie činnosti. Vo vnútri nájdeme osemjadrový čip Kirin 659 so štyrmi výkonnejšími jadrami Cortex-A53 s taktom 2,36 GHz a štyrmi úspornejšími jadrami Cortex-A53 s taktom 1,7 GHz. Výbavu dopĺňa 3/4 GB RAM a 32/64 GB vnútornej pamäte. My sme mali na testovanie slabšiu verziu, ktorá ale bez problémov naplnila naše očakávania.

Výkon zariadenia bol dostatočný a bezproblémový. Reakcie systému boli skutočne veľmi rýchle a s prepínaním medzi aplikáciami sme tiež nemali najmenší problém. 3 GB RAM pocítite iba pri dlhodobejšej práci s väčšími aplikáciami, no pri bežnom používaní bolo všetko úplne bezproblémové.

Ak by vám vnútorná pamäť nestačila, môžete ju rozšíriť pamäťovou kartou, ktorá zaberá sekundárny slot na SIM kartu. Použiť môžete kartu s kapacitou do 256 GB, čo by malo stačiť aj tým najnáročnejším používateľom.

Honor 9 Lite vďačí za skvelý výkon zrejme aj vynikajúco odladenému systému. Animácie a prechody sú extrémne plynulé a rozpoznanie dotyku je prakticky okamžité. V tomto smere patrí novinka v danej kategórii k absolútnej špičke, čo ocenia bežní aj náročnejší používatelia.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

9.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+