MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Ako ovládač neposlúži

 • Dual SIM
 • Bluetooth 5.0
 • Wi-Fi
 • NFC
 • GPS
 • LTE
 • Chýba infračervený port

Dnes už prakticky každý smartfón strednej triedy ponúkne plnú konektivitu. Vlajková loď od Honoru tak v žiadnom prípade nesmie zaostávať. Do Honoru 20 môžete naraz vložiť dve nano SIM karty. Každý zo slotov podporuje aj LTE pripojenie. Navyše, v nastaveniach si môžete veľmi jednoducho zvoliť, ktorá z kariet bude preferovaná na telefonovania, sms správy či dáta.

Páči sa mi, že v stavovom riadku si môžete nechať zobrazenú aktuálnu rýchlosť pripojenia. Hodiť sa to môže tým s nižšími dátovými balíkmi. Ihneď tak vidíte či smartfón prijíma alebo odosiela nejaké dáta a viete na to okamžite reagovať. V stavovom riadku môžete mať aj názov operátora, no v tomto nevidím žiadnu výhodu.

Telefonovanie je s novým Honorom 20 absolútne bezproblémové. Výrobca nešiel do žiadnych neštandardných riešení v podobe reproduktora v displeji a podobne. Ten sa nachádza priamo nad displejom a je dostatočne hlasný a kvalitný. O zhasínanie displeja počas hovoru sa stará proximity senzor, ktorý funguje rýchlo a spoľahlivo. Nestávalo sa mi, že sa displej počas telefonátu z nejakých dôvodov náhodou rozsvietil.

K internetu sa bez problémov pripojíte pomocou LTE, Wi-Fi a všetkých dôležitých pomalších pripojení. Bluetooth som používal prakticky non-stop, keďže k smartfónu som mal pripojené hodinky a ešte niekoľko zariadení, ktoré s ním komunikovali práve prostredníctvom bluetooth. Tu som nenarazil na žiadne nedostatky a všetko fungovalo príkladne.

Ani mobilné platby prostredníctvom Google Pay či iného štandardu, ktorý ponúka vaša banka, budú bezproblémové. Prostredníctvom Honoru 20 som v obchode zaplatil viackrát. Stačí rozsvietiť displej, priložiť k terminálu a NFC sa o všetko postará. Osvedčilo sa mi prikladať smartfón k terminálu strednou časťou. Z konektivity tak chýba len infračervený port, ktorý by sa hodil na ovládanie domácich spotrebičov, televízie, reproduktorov a podobne.

Fotoaparát: Jedno z hlavných lákadiel

 • 48 MP hlavný snímač, f/1.8, nočný režim
 • 16 MP ultra-širokouhlý snímač, uhol záberu 117 stupňov, f/2.2
 • 2 MP hĺbkový senzor, f/2.4
 • 2 MP makro objektív, zaostrenie na vzdialenosť 4 cm

Keďže Honor a Huawei majú k sebe blízko, môžeme očakávať, že aj vlajkové lode od Honoru dostanú kvalitné fotoaparáty. A to sa presne stalo. Nový Honor 20 disponuje až štyrmi objektívmi na zadnej strane, ktoré sú doplnené o selfie snímač v displeji. Ako môžete vidieť v parametroch vyššie, určite sa máme na čo tešiť.

Hlavný snímač je overený Sony IMX586. Dokáže spojiť 4 pixely do jedného, čo vytvorí pixely s veľkosťou až 1,6 mikrometra. V tomto prípade sa rozlíšenie fotografií zníži na 12 megapixelov. Pomôže to v noci, väčšie pixely zachytia viac svetla a fotografia bude kvalitnejšia, svetlejšia. Fotografovať je však možné aj v maximálnom rozlíšení 48 MP, no to odporúčam hlavne v dobrých svetelných podmienkach. Vtedy dokážete zachytiť slušné množstvo detailov.

Aplikácia, ktorá obsluhuje fotoaparát, je nám už dobre známa. Rovnaká sa nachádza v posledných smartfónoch Honoru a Huaweiu. Je rýchla, dobre optimalizovaná a aj praktická. Všetky dôležité nastavenia máte ihneď poruke. Prepínanie medzi predným a zadným fotoaparátom sa nachádza priamo nad spúšťou fotoaparátu, pod ňou je zase tlačidlo pre vstup do galérie.

V strede môžete nájsť rýchle prepínanie medzi hlavným a širokouhlým objektívom, taktiež tu môžete zvoliť dvojnásobné priblíženie. Teleobjektív chýba, takže priblíženie je len digitálne. To musíte mať na pamäti. Širokouhlý objektív sa hodí vo viacerých situáciách a som rád, že sa tu nachádza. Privítam ho viac, ako teleobjektív. Ani makro objektív nie je na zahodenie. Ponúka fixné ostrenie na vzdialenosť 4 centimetre a s kúskom trpezlivosti dokážete vykúzliť veľmi pekné makro fotografie.

Kvalita fotografií je veľmi dobrá. Cez deň ponúkajú dostatok detailov, verné farebné podanie a sú ostré po celej ploche. V noci ma nový Honor 20 tiež veľmi milo prekvapil. Fotografie, ktoré z neho vyliezajú, patria určite medzi tie lepšie aj v zhoršených svetelných podmienkach. Na tých úplne najlepších síce trochu stráca, no určite patrí na popredné priečky.

Ukážkové fotografie

Nočné fotografie

Portrétový režim

Páčia sa mi aj možnosti portrétového režimu a efekty rozmazania pozadia. Už pri samotnom fotografovaní si môžete zvoliť úroveň rozmazania pozadia. Pokiaľ by vám to nevyhovovalo, môžete tak učiniť aj následne v galérii. Nechýba ani viacero zaujímavých efektov, ktoré urobia fotografie ešte zaujímavejšími. Softvér dokáže veľmi dobre oddeliť rozmazanú časť fotografie od tej ostrej. V prípade, že fotíte ľudí a na fotografii je aj tvár, ide mu to ešte lepšie.

Selfie fotoaparát

Tento snímač sa nachádza v ľavej hornej časti displeja. Ponúka rozlíšenie 32 megapixelov a clonu f/2.0. Parametre vyzerajú dobre, hlavne rozlíšenie. Dôležitejšia je však samotná kvalita fotografií. A tá je veľmi slušná. Nedokáže síce zaostrovať a ani softvérovo rozmazať pozadie, no to vôbec nevadí. Pokiaľ si robíte štandardnú selfie, máte istotu, že zaostrené bude správne. Dynamický rozsah je oproti hlavnému snímaču slabší, no vyslovene zlé to nie je. Aj tak si pri fotografovaní treba dávať pozor na razantné prechody medzi svetlými a tmavámi farbami. Nie vždy sa s tým dokáže vysporiadať.

Video

Nový Honor 20 bez problémov zvláda aj nahrávanie 4K videa, uspokojiť sa ale musíte len s 30 snímkami za sekundu. V prípade FullHD rozlíšenia máte k dispozícii 60 fps. Výsledné videá sa mi veľmi páčia. Elektronická stabilizácia obrazu funguje výborne a obraz sa trasie minimálne. Videá tiež ponúkajú dostatok detailov a príjemne rýchle je aj prípadné preostrovanie. Počas nahrávania videa môžete prepínať medzi širokouhlým a štandardným objektívom, nechýba ani priblíženie, aj keď len digitálne. Navyše, fotoaparát zvláda aj nahrávanie super-spomaleného videa v HD rozlíšení pri 960 snímkoch za sekundu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+