MojAndroid

Podľa aktuálnych informácií od Bloomberg, spoločnosť Essential, ktorej tvorca je jeden zo zakladateľov Androidu Andy Rubin, zvýšila svoju hodnotu o 300 miliónov dolárov v poslednom finančnom období. Na investorov mohli zapôsobiť projekty ako PH-1 či Essential Home. Celkové ohodnotenie spoločnosti bolo stanovené niekde na úrovni medzi hodnotou 900 miliónov dolárov a 1 miliardou dolárov.

Náš tip
Essential Phone sa začne predávať už v nasledovných týždňoch

Tieto údaje boli zozbierané dva dni pred oficiálnym uvedením nových produktov spoločnosti Essential koncom mája. Investori tak neboli ovplyvnený spätnou väzbou verejnosti na nové produkty. Žiadna zo strán zúčastnených na financovaní zatiaľ nebola zverejnená a viac svetla nepriniesla ani samotná spoločnosť Essential. Podľa dostupných informácií sú známy investori spoločnosť Foxconn a čínska investičná skupina Tencent Holdings.

Essential Phone

Spoločnosť Essential sa údajne pokúsila pripojiť k technologickému fondu spoločnosti SoftBank Group vo výške 100 miliónov dolárov. Následne sa k danému fondu pripojila spoločnosť Apple a spoločnosť Essential tak pravdepodobne kvôli konkurenčnému boju z tejto snahy upustila. Ostatní investori však zjavne vyplnili potrebnú finančnú medzeru.

Náš tip
Essential Phone: Kúpili by ste si nový smartfón od Andyho Rubina? | DISKUSIA

Nárast finančného ohodnotenia spoločnosti môže napomôcť pri početnej výrobe nového smartfónu Essential, ktorý má byť distribuovaný zákazníkom už budúci mesiac. Rovnako musí spoločnosť Essential vrhnúť všetky svoje sily do oblasti marketingu pre úspešný predaj svojich nových produktov.

Zdroj: androidpolice

8.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+