MojAndroid

Andy Rubin, ako otec operačného systému Android, opäť prekvapil a len včera predstavil smartfón Essential. Nielenže dobre vyzerá a ponúka takmer celú prednú stranu pokrytú displejom, ale patrí aj k dnes najlepšie vybaveným smartfónom na trhu. Potvrdzuje to napríklad prítomnosť procesora Snapdragon 835, 4 GB RAM, 128 GB interné úložisko, či 5,71″ displej s rozlíšením 2560 x 1312 pixelov a pomerom strán 19:10. Samozrejme, zaujme aj svojou odolnou konštrukciou z keramiky a titánu.

Novinka sa má v USA predávať za 699 dolárov, pričom dokúpiť sa k nej dá aj špeciálna 360°kamera v hodnote 50 dolárov. To čo sme doteraz nevedeli je, kedy sa Essential Phone začne reálne predávať. Teraz to už vieme. Na Recode Code koferencii Andy Rubin totižto potvrdil, že prvé kusy budú svojim majiteľom rozposlané už do 30 dní. Aktuálne si môžu záujemcovia tento smartfón rezervovať a neskôr si ho medzi prvými aj objednať. Kedy presne, to zatiaľ nevieme. Predpokladáme však, že systém objednávok resp. predobjednávok, bude spustený už čoskoro.

Zdroj: theverge

31.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+