MojAndroid

Aj v roku 2024 majú zákazníci záujem o tzv. hlúpe telefóny bez operačného systému. Minimálne ako sekundárny telefón k plnohodnotnému smartfónu. Najnovším prírastkom je podľa portálu Wired v tomto segmente The Boring Phone, ktorý bol ohlásený pred Milánskym týždňom dizajnu. Stojí za ním spoločnosť HMD Global, známa výrobou telefónov značky Nokia, ktorá na jeho výrobe spolupracovala s pivovarom Heineken a módnou značkou Bodega.

The Boring Phone
Zdroj: HMD Global

Retro véčko s transparentným dizajnom

Bodega stojí za dizajnom a vzostupom dizajnového smeru „Newtro“ (nové retro) – modernizáciou populárnych zariadení z 80. a 90. rokov. Výsledkom spolupráce s HMD je tak priehľadný vyklápací telefón The Boring Phone s holografickými nálepkami a zelenými akcentmi, ktoré odkazujú na partnerstvo s pivovarom Heineken.

The Boring Phone
Transparentný dizajn | Zdroj: Wired.com

Vďaka priehľadnému krytu  môže používateľ vidieť “vnútornosti” telefónu, čo je prvok dizajnu, ktorý využívajú čiastočne aj produkty značky Nothing. Na pivá značky Heineken potom odkazuje zelené grafické rozhranie na malom displeji smartfónu. Keďže ide o tzv. hlúpy telefón bez operačného systému, tak žiadne smart funkcie moderných smartfónov od neho nečakajte.

Na kúpu telefónu zabudnite

Telefón dokáže iba posielať textové správy a telefonovať. K dispozícii je potom jednoduchý fotoaparát, podpora Dual SIM, pripojenie 4G, konektor pre slúchadlá a zastaralý micro USB port na nabíjanie. Batéria môže v pohotovostnom režime vydržať týždeň, V telefóne žiadne aplikácie nenájdete, ak nepočítame legendárnu hru Had (Snake), známu zo starých telefónov Nokia.

The Boring Phone
Zelené grafické rozhranie odkazuje na pivovar Heineken | Zdroj: Wired.com

Bohužiaľ si tento dizajnový retro telefón nikdy nekúpite. Spoločnosť ho bude rozdávať ľuďom po celom svete prostredníctvom súťaží a rôznych podujatí. Začne v Taliansku, ale neskôr sa súťaže a podujatie rozšíria do Veľkej Británie a na ďalšie trhy. HMD navyše celkovo vyrobí len 5 000 kusov, takže vaše šance na jeho získanie sú asi veľmi malé.

Náš tip
9 a pol z 10 zákazníkov je spokojných s Radosťou. Presvedčte sa aj vy

 

19.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+