MojAndroid

Spoločnosť HMD Global pred pár rokmi zakúpila skrachovanú značku legendárnych telefónov Nokia. Úspešne uviedla na trh modely Nokia 3, 5 a 6, neskôr pribudli aj drahšie a lacnejšie kúsky a spoločnosť obnovila spoluprácu Nokie s firmou Zeiss Optics a takisto sa stala súčasťou programu Android One a poskytovateľom operačného systému Android Go, obidve od Googlu.

Nokia 1 prináša podporu Androidu Go
Nokia 1 prináša podporu Androidu Go

Teraz sa podarilo spoločnosti získať obrovskú čiastku na financovanie svojej existencie. Čo teda spoločnosť plánuje urobiť s peniazmi?

Náš tip
Nokia 7 plus a Nokia 6.1 prichádzajú do predaja aj na Slovensku

História vzkriesenia Nokie

Spoločnosť HMD Global bola založená v decembri roka 2016. Už v prvý rok svojho pôsobenia zožala úspech, keď na trh dodala 70 miliónov telefónov nesúcich logo znovuzrodenej značky. Celkové príjmy za ten rok dosiahli výšku 1,8 miliardy eur.

Hlavným zdrojom úspechu boli zákazníci do veku 35 rokov, obľúbenou sa stala aj oficiálna webová stránka a smartfóny tejto značky sa stali odporúčanými v širokej verejnosti.

Náš tip
Dodávky smartfónov v Európe klesajú, Xiaomi a Nokia v TOP 5

Nokie do viacerých krajín

Po tom, čo fínsky startup oznámil prijatie investície ženevskej spoločnosti Ginko Ventures, naskytuje sa verejnosti otázka, čo HMD Global plánuje urobiť s peniazmi?

Jean-Francois Baril, výkonný riaditeľ Ginko Ventures, sa vyjadril, že je veľmi rád za investíciu, ktorú uskutočnil. Rád podporí Nokiu a HMD Global, pretože sa mu páči obchodná taktika spoločnosti. Firma Ginko Ventures založená v roku 2015 je zameraná na podporu práce firiem, hlavne európskych. Viacej informácií nájdete na stránke ginkopartners.com.

HMD Global je odhodlané investovať peniaze do rozšírenia ich značky. Nokia by tak mala byť dostupná, prípadne podporovaná v ďalších krajinách práve vďaka strategickým investíciám. Pokiaľ to všetko spoločnosti vyjde, legendárna značka Nokia bude stále viac žiť vo svete.

23.5.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+