MojAndroid

Dnes ráno sa na oficiálnom blogu spoločnosti Google objavila správa, ktorá poteší nejedného Android fanúšika na Slovensku. Všetci veľmi dobre poznáme hlasové zadávanie alebo vyhľadávanie textu s názvom Google Voice. Oproti písaniu pomocou klasickej softvérovej klávesnice má svoje nesporné výhody – je rýchlejšie a v niektorých situáciách, ako riadenie auta, aj bezpečnejšie. Nie je nič jednoduchšie, ako stlačiť jedno tlačidlo na Android telefóne či tablete a vo svojom rodnom jazyku nadiktovať text, ktorý pošlete napríklad vo forme SMS, IM správy na Google Talk alebo e-mailu. Až doteraz nebola slovenčina medzi podporovanými jazykmi, ako sme však už prvou vetou naznačili, to sa počnúc dnešným ránom zmenilo.

Google totiž pridal do svojej služby hlasového vyhľadávania, Google Voice Search, a zadávania textu, 13 nových jazykov, medzi ktorými sa konečne objavila aj slovenčina. Google Voice Search tak k dnešnému dňu dokáže rozpoznať už 29 jazykov.

Zoznam novo podporovaných jazykov: baskitčina, bulharčina, portugalčina, fínština, katalánčina, galiciančtina, maďarčina, islandčina, nórčina, rumunčina, srbčina, slovenčina, švédčina

Funkciu hlasového vyhľadávania nájdete v každom Androide od verzie 2.2 Froyo. V prípade, že zariadením s takýmto OS nedisponujete, môžete si nainštalovať aplikáciu Google Voice Search z Google Play.

17.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+