MojAndroid

Najnovšie štatistiky ukazujú, že naše mobilné zariadenia sa najčastejšie poškodia pri páde na zem alebo pri stretnutí s tekutinami. Vodeodolné smartfóny vyriešia ten druhý problém, pričom na trhu je takýchto zariadení stále viac. Existujú aj také smartfóny, ktoré sú odolné proti pádu a inému nešetrnému zaobchádzaniu či náročným podmienkam. Väčšina dnešných smartfónov je ale veľmi náchylná na pády a škrabance. Pri vysokej cene týchto zariadení je logické, že si ich chceme pred takýmito nepríjemnosťami ochrániť.

Úplne najjednoduchším spôsobom ochrany je použitie ochranného krytu alebo puzdra. K väčšine smartfónov pritom nájdete na trhu stovky rôznych modelov. Tie sa líšia v cene, úrovni ochrany, dizajne a aj v pridaných funkciách. Štandardné púzdra zväčša chránia zadnú časť zariadenia, prípadne aj jeho bočné steny. Iné modely ochránia aj displej zariadenia, pričom môžu ponúknuť pridanú funkcionalitu v podobe malého náhľadu na displej, ako je to v prípade S View Cover pre zariadenia Samsung. Pri výbere puzdra je potrebné okrem ceny myslieť aj na to, akú úroveň ochrany od tohto produktu požadujeme. Na trhu nájdeme aj extrémne odolné kryty, ktoré výrazne zvýšia odolnosť zariadenia, no zároveň je ich cena často vyššia. Preto je potrebné pri výbere takéhoto príslušenstva zvážiť všetky faktory.

Jednou z najnáchylnejších častí smartfónu je displej. Tu je možné najrýchlejšie zbadať aj minimálne poškodenie, ktoré má negatívny estetický efekt a môže aj výrazne pokaziť zážitok z používania. Ak by vám prekážali kryty, ktoré chránia aj prednú časť zariadenia, možno vám budú sympatickejšie ochranné fólie a sklá. Ich cena je tiež veľmi variabilná v závislosti od úrovne ochrany, ktorú poskytujú. Ochranné fólie sú zvyčajne veľmi dostupné a s trochou šikovnosti si ich dokážete na smartfón či tablet aplikovať aj sami. Výhodou je ochrana displeja proti škrabancom, pričom poškodenú fóliu je jednoduché vymeniť. Nevýhodou je zníženie komfortu pri používaní smartfónu. Alternatívou môžu byť ochranné sklá, ktoré poskytujú vyššiu úroveň ochrany a aj komfortu, no obyčajne sú niekoľkonásobne drahšie, ako ochranné fólie.

Populárnym riešením ochrany je aj použitie púzdra, do ktorého vložíte celý smartfón alebo tablet. Výhodou je v tomto prípade vyššia úroveň ochrany, keďže púzdro môže byť vystužené alebo vyrobené z hrubého materiálu, ktorý ochráni vaše zariadenia aj v prípade pádu. Týchto puzdier je na trhu tiež veľké množstvo, pričom ide väčšinou o univerzálne produkty, ktoré môžete použiť aj s viacerými zariadeniami. Nevýhodou je, že zariadenie nemáte ihneď k dispozícii a nevidíte jeho displej. Pri výbere zariadenia z púzdra tiež môže dôjsť k náhodnému vyšmyknutiu a pádu zariadenia, čo je presným opakom k ochrane, ktorú tieto doplnky poskytujú.

Všetky tieto doplnky pre smartfóny a tablety poskytujú určitú úroveň ochrany, no stále zostáva pravidlom, že najlepšie je možné mobilné zariadenia ochrániť šetrným používaním. Samozrejme, to nemusí na 100% zaručiť dokonalú ochranu pred poškodením, no ak sa budete o svoje zariadenia starať, s najväčšou pravdepodobnosťou dokážete značne predĺžiť ich životnosť. Šetrné zaobchádzanie a opatera sú najdôležitejším faktorom pri ochrane smartfónov a tabletov, no rôzne púzdra či kryty môžu značne pomôcť. My sme ale zvedaví, ako chránite svoje smartfóny vy. Používate kryty či púzdra? Máte na svojich zariadeniach aplikovanú ochrannú fóliu či sklo? Hlasujte v ankete a dajte nám v diskusii vedieť, ako sa staráte o svoje digitálne poklady vy.

Ktoré z týchto ochranných prvkov používate?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

2.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+