MojAndroid

Vo svete smartfónov sa dnes málokedy objaví niečo originálne. Väčšina výrobcov sa drží línie priniesť čo najvýkonnejší smartfón s čo najväčším displejom bez okrajov a s čo najlepším výkonom. Občas sa ale objaví aj niečo zaujímavé. Takým zariadením môže byť aj prvý smartfón s farebným E-ink displejom, ktorý podľa portálu GizmoChina ukázala na veľtrhu CES 2020 v Las Vegas čínska spoločnosť HiSense.

HiSense E-ink

E-ink displej priniesol do smartfónov už ruský YotaPhone

V minulosti sa už na trhu objavil smartfón s E-ink displejom od ruskej spoločnosti Yota. Prvý model YotaPhone z roku 2012 dostal dokonca nástupcu v podobe YotaPhone 2 a na veľtrhu IFA 2018 sa objavil aj model YotaPhone 3. Ruská spoločnosť ale minulý rok kvôli súdnym sporom s výrobcom svojich smartfónov skrachovala. Rozdiel medzi novinkou od HiSense a YotaPhone je v tom, že ruský smartfón mal iba čiernobiely E-ink displej, ktorý dokonca slúžil len ako sekundárny. V prípade HiSense je farebný E-ink displej primárnym.

HiSense E-ink stánok

 

Nový typ E-ink displeja sa priblíži klasickým displejom

HiSense na jeseň ukázal smartfón HiSense A5 s čiernobielym E-ink displejom. Novinka je tak jeho vylepšenou verziou. Farebný E-ink by mal mať dokonca vyššiu obnovovaciu rýchlosť zobrazovania a svietivosť. Výhodou takého typu displeja je veľká úspora energie a výborná čitateľnosť na priamom slnku. Zvyšné špecifikácie výrobca neuviedol, ale podľa propagačného stánku by mal podporovať 5G technológiu. HiSense aspoň potvrdil, že nový typ E-ink displeja pre smartfóny je pripravený pre masovú výrobu.

Náš tip
Akcia: Xiaomi Mi 9T kúpite na Slovensku s výraznou zľavou

10.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+