MojAndroid

Množstvo výrobcov smartfónov už skúšalo uspieť vo sfére inteligentných hodiniek v rôznych cenových kategóriách. Medzi jedny z najdostupnejších inteligentných hodiniek patria aj výrobky Xiaomi. Tentokrát sa pozrieme na dostupné hodinky Haylou LS02 a najmä na skúsenosti z ich dlhodobého používania.


Displej, odolnosť a konštrukcia Haylou LS02

Rám hodiniek je z hliníka, preto na ňom ani po dlhodobom používaní nie je vidieť žiadne škrabance či oderky. Sklo, teda displej hodiniek, je však na škrabance náchylnejší a kde-tam je už nejaký pod správnym uhlom vidieť. Ide ale iba o minimálne vlasové škrabance ktoré sú typické aj pre drahšie modely rôznych značiek.

Silikónovému remienku nebolo čo vyčítať zo začiatku a ani teraz. Pre tento model si je možnosť dokúpiť remienok podľa svojho gusta, no myslím si, že originálny nie je potrebné meniť. Voda a prach hodinkám neprekáža a svedčí o tom aj certifikácia IP68, vďaka ktorej sú hodinky vhodné aj do sprchy či do bazéna.

Haylou LS02

Nájdeme tu 1,4 palcový TFT LCD panel s rozlíšením 320 x 320 pixelov. Displej ponúka štyri úrovne jasu. Ja osobne ho mám nastavený na polovicu a aj tak je dobre viditeľný aj na priamom slnku. Reakcia na dotyk je taktiež zatiaľ bezproblémová. Hodinky nemali problém ani s turistikou v teplotách približne -17 stupňov celzia.

Systém, funkcie a aplikácia

Systém hodiniek Haylou LS02 je veľmi prehľadný a jednoduchý na používanie. Hodinky obsahujú 12 športových režimov, z ktorých som za celý čas aj tak využil iba tri. Nechýbajú stopky, časovač a budík. V stopkách sa mi veľmi páči ovládanie časomiery bočným tlačidlom.

Nemal by som zabudnúť ani na počasie, ktoré ukazuje predpoveď na aktuálny deň a na tri nasledujúce. Hodinky ponúkajú aj funkciu sledovania spánku, ktorú som používal iba zo začiatku. Na presnosť merania krokov a prejdenej vzdialenosti sa taktiež sťažovať nemôžem.

Meranie spánku sa mi zdalo presné, avšak s nejakou odchýlkou je vždy treba počítať. Meranie srdcového tepu je taktiež presné, ale pre úsporu batérie som si jeho nepretržité meranie vypol. Systém taktiež ponúka päť ciferníkov, no je škoda, že si nemožno doinštalovať aj svoje vlastné. Ste preto obmedzení len na výber v hodinkách.

 

Najväčší boj som zvádzal s oficiálnou aplikáciu HAYLOU. Tá okrem toho, že nie je lokalizovaná do slovenčiny (to by problém nebol), mala niekedy problém sa pri opätovnom spustení a zapnutí Bluetooth k hodinkám pripojiť. Ďalší problém bol ten, že aplikácia mala obrovskú spotrebu batérie, približne 20 % za noc. Vyriešiť sa to samozrejme dalo jej zastavením, no robiť to stále nemalo žiaden zmysel, keďže zavretá aplikácia sa k hodinkám automaticky po zapnutí Bluetooth nepripojí.

Aplikácií určených pre hodinky Haylou je v Obchode Play množstvo, no ani jedna nie je to pravé orechové. Po skúšaní som však natrafil na aplikáciu Hello Haylou. Tá sa od oficiálnych aplikácií diametrálne líši a taktiež ponúka viac funkcií. Je ju možné používať s a aj bez oficiálnej aplikácie HAYLOU. Samozrejme som zvolil možnosť používať ju bez nej, keďže som sa jej chcel čím skôr zbaviť.

Hello Haylou
Hello Haylou
Developer: Tibor Borsos
Price: Free
  • Hello Haylou Screenshot
  • Hello Haylou Screenshot
  • Hello Haylou Screenshot
  • Hello Haylou Screenshot
  • Hello Haylou Screenshot
  • Hello Haylou Screenshot
  • Hello Haylou Screenshot
  • Hello Haylou Screenshot

Aplikácia taktiež ponúka podrobnejšie a najmä prehľadnejšie štatistiky, rozšírené možnosti upozornení či rôznych iných nastavení. Obsahuje síce reklamy, no po zakúpení platenej verzie získate okrem prostredia bez reklám aj ďalšie prémiové funkcie.

Zaplatiť približne 1,5 € je v tomto prípade bezproblémové a jednoznačne sa to oplatí viac, ako sa celý ten čas trápiť s oficiálnou verziou aplikácie. Nainštalovanie Hello Haylou teda odstránilo všetky problémy týkajúce sa synchronizácie a pripájania.

Výdrž batérie

Výrobca hodiniek udáva, že by mali hodinky na jedno nabitie vydržať až 30 dní. Na tento údaj rýchlo zabudnite a podľa mňa ide skôr len o reklamný ťah. Reálna výdrž hodiniek sa pohybuje niekde v rozmedzí 14 až 19 dní. Všetko závisí najmä od toho, ako hodinky používate.

Na výdrž batérie má vplyv najmä senzor na meranie tepu, jas displeja a doba jeho svietenia. Odporúčam si však vypnúť nepretržité meranie tepu, prípadne si ho nastaviť len na určité časové rozmedzie. Vo všeobecnosti sa na výdrž batérie nemôžem sťažovať.

Haylou LS02 (9)

Oplatí sa kúpa hodiniek Haylou LS02?

Za mňa rozhodne áno. Je pravda, že za cenu pohybujúcu sa okolo 30 € nie je na mieste očakávať veľké zázraky, no Haylou LS02 takým malým zázrakom sú. Aj keď majú hodinky svoj systém obmedzený len na tie funkcie, ktoré tam dal výrobca, je ich tam tak či tak dosť a výdrž batérie je viac ako dostatočná.

Jediným problémom je displej náchylný na vlasové škrabance a oficiálna aplikácia HAYLOU, ktorá je jedna veľká katastrofa. Myslím si, že Haylou LS02 patria medzi najlepšie hodinky v tejto cenovej kategórii, ktoré môžete na Slovensku kúpiť a ich kúpa jednoznačne stojí za to. V prípade, že by vám v hodinkách chýbalo GPS, prípadne nejaké iné funkcie, odporúčam už siahnuť po drahších modeloch.

Náš tip
Dámske smart hodinky: Výber hodiniek pre nežnejšie pohlavie

1.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+