MojAndroid

Aktualizované: 7.10.2020

Spoločnosť Google oficiálne schválila aplikáciu HAKATRON, ktorú si môžete teraz stiahnuť priamo z obchodu Google Play. Bohužiaľ, niektoré zariadenia oznámia, že nie je podporovaná. Ak patríte medzi tých, ktorým to nefunguje, pre stiahnutie stačí použiť tento odkaz. Pripomíname, že tak robíte na vlastné riziko.

Hakatron
Hakatron
Developer: Younics, s. r. o.
Price: To be announced
  • Hakatron Screenshot
  • Hakatron Screenshot
  • Hakatron Screenshot

Pôvodný článok: 30.9.2020

Štefan Farkaš, zakladateľ projektu HAKA, dnes na sociálnej siete Facebook informoval, že očakávaná aplikácia HAKATRON bola nahratá do oficiálnych obchodov pre smartfóny. Aktuálne sa čaká na jej formálne schválenie, po ktorom bude zaradená do ponuky a sprístupnená na bezplatné stiahnutie.

Pre bezproblémové používanie mobilnej aplikácie HAKATRON budete potrebovať výkonnejší smartfón. Podľa vyjadrenia Štefana Farkaša by bezproblémovo mala fungovať na telefónoch roku výroby 2018 a novších.

Na stiahnutie by mohla byť dostupná už počas najbližších dní. Viac o celom projekte HAKA aj o aplikácii HAKATRON sa dozviete z nedávneho rozhovoru.

Náš tip
HAKA našla už vyše 230 ukradnutých vozidiel. Zisťovali sme, ako bude fungovať aplikácia HAKATRON | Rozhovor

28.8.2020

HAKA a Sygic? Možno sa rodí nová spolupráca, ktorá výrazne zvýši šance na nájdenie ukradnutých áut

Na facebookovej stránke HAKA sa objavila informácia, že spoločnosť Sygic pozvala Štefana Farkaša, zakladateľa projektu HAKA, na pracovné stretnutie ohľadom spolupráce. Viac informácií zatiaľ zverejnených nebolo.

hakatron sygic

Tušíme, že ide práve o nový projekt s názvom HAKATRON, ktorý by mal výrazne zvýšiť šance na nájdenie ukradnutých áut. Aplikácia je stále vo vývoji a prvé testy prebehli úspešne. K dispozícii bude neskôr pre operačný systém Android aj iOS.

Náš tip
Slovenská navigácia Sygic bude konečne dostupná aj na platforme Android Auto

HAKATRON: Testovanie aplikácie prebehlo úspešne

28.7.2020

Občianske združenie HAKA, ktoré pomáha pri pátraní po ukradnutých a nevysporiadaných autách, prípadne priamo po páchateľoch, už dlhší čas pripravuje mobilnú aplikáciu HAKATRON. Tá bude slúžiť na automatické porovnávanie EČV zo živého obrazu s rôznymi databázami pre okamžitú identifikáciu ukradnutých alebo inak problémových vozidiel.

Tak ako združenie HAKA avizovalo, aplikácia dnes prebehla testom na Slovakia Ringu, ktorý preveril jej aktuálny stav a celkovú funkčnosť. Tvorcovia sa v simulovaných podmienkach chceli zamerať najmä na správnosť zobrazovania potrebných informácií a schopnosť aplikácie správne identifikovať vozidlá, ktoré sú nahlásené ako kradnuté.

Ako dnes na sociálnej sieti Facebook hlási Štefan Farkaš zo skupiny HAKA, testovanie prebehlo úspešne a aplikácia HAKATRON funguje presne podľa očakávaní. Nakoľko v nej zjavne nebude potrebné vykonávať žiadne dramatické zásahy, aplikácia bude verejnosti na stiahnutie sprístupnená v časovom horizonte jedného až dvoch mesiacov. To znamená, že v ideálnom prípade by sme sa jej mali dočkať koncom augusta, prinajhoršom na konci septembra.

HAKATRON sníma evidenčné čísla vozidiel v premávke a pokiaľ ich pri porovnaní s databázami odcudzených vozidiel vyhodnotí ako kradnuté, v používateľskom rozhraní ich zvýrazní červenou farbou. Používateľ aplikácie je tak upozornený, že narazil problémové vozidlo a okamžite by mal kontaktovať políciu.

Na základe krátkeho demonštračného videa z testovacích jázd na Slovakia Ringu to vyzerá tak, že v takomto prípade dokonca samotná aplikácia zobrazí tlačidlo pre nahlásenie udalosti – ikonka telefón so symbolom HAKA.

Ak je EČV označená bielym rámčekom, znamená to, že vozidlo sa kontroluje. Ak je EČV označená na zeleno, znamená to, že je všetko v poriadku. Ak je EČV červená, vozidlo je v pátraní (aplikácia v takom prípade vydá zvukové i vizuálne upozornenie).

Náš tip
HAKATRON – Otázky a odpovede

Zveřejnil(a) Stefan Farkas dne Pondělí 27. července 2020

Zdroj: Zdroj foto a videa: Štefan Farkaš

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+