MojAndroid

Je možné, že ste už dostali SMS správu s vašim unikátnym COVID-19-PASS. Pokiaľ ste sa dali zaočkovať alebo máte certifikát s negatívnym testom alebo potvrdenie po prekonaní, určite by sa vám hodila aplikácia GreenPass. Ide o jednoduchý nástroj na uchovanie potvrdení. Poďme si teda v krátkosti a stručnosti predstaviť túto apku.

GreenPass
GreenPass
Developer: Slovensko IT, a.s.
Price: Free
  • GreenPass Screenshot
  • GreenPass Screenshot
  • GreenPass Screenshot
  • GreenPass Screenshot
  • GreenPass Screenshot
  • GreenPass Screenshot
  • GreenPass Screenshot
  • GreenPass Screenshot
  • GreenPass Screenshot

GreenPass sa snaží zjednodušiť proces overovania certifikátov o očkovaní, testovaní alebo prekonaní ochorenia

GreenPass je aplikácia, dostupná na obidvoch platformách Android aj iOS. Reč je o bezplatnej apke, patriacu pod Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja, informatizácie Slovenskej republiky, Národného centra zdravotníckych informácií a Úradu verejného zdravotníctva SR.

greenpass

Ak teda patríte k tým, ktorí pri sebe neradi fyzicky nosia rôzne dokumentácie a bojíte sa o ich stratu, určite vám odporúčame inštaláciu GreenPass. Certifikáty apka ukladá a pomáha s ich overovaním pri cestovaní alebo návšteve rôznych podnikov, kde sa vyžaduje byť očkovaný, respektíve negatívne testovaný na koronavírus.

greenpass

Vakcinačným preukazom je QR kód, ktorý obsahuje všetky potrebné údaje o vás a o vašom očkovaní. Vďaka digitálnemu COVID preukazu bude život menej obmedzovaný. Ako sme už spomínali, uľahčí viaceré aktivity, ktoré musia byť kvôli ochoreniu COVID-19 regulované.

greenpass

GreenPass dokáže vďaka vášmu COVID-19-PASS rozpoznať aj to, či máte negatívny test alebo či ste v nedávnej dobe ochorenie prekonali. Tento údaj sa premení na QR kód, ktorým sa následne môžete preukazať.

Ide o veľmi šikovnú aplikáciu, ktorá stojí za inštaláciu. Či už máte nejaký fyzický, papierový preukaz, alebo PDF súbor v mobile, GreenPass umožňuje rýchlejšie a inteligentnejšie riešenie.

Náš tip
V aplikácii poisťovne VšZP nájdete od soboty svoj COVID pas EÚ. Ako sú na tom ďalšie poisťovne?

30.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+