MojAndroid

Umelá inteligencia je v poslednej dobe všade. Spoločnosti sa predbiehajú, ktorá ju lepšie využije, ktorej model bude efektívnejší, či ktoré funkcie fanúšikovia využívajú najviac. Medzi spoločnosti známe vďaka umelej inteligencii patrí aj Open AI. Je to firma, ktorá stojí za chatbotom Chat GPT. Ten má dostať novú verziu, informuje Updf.

Momentálne je najnovšou verziou najpopulárnejšieho chatbota tá, ktorá nesie označenie 4.0. K tej majú prístup len používatelia, ktorí si jej využívanie platia, a to nie malé sumy. U nás sa za jej využívanie platí mesačný poplatok 20 €, čo patrí k tým vyšším za služby na internete. Ako príklad si môžeme uviesť Spotify, ktorého premium verzia stojí 6,50 € za jeden mesiac.

Špekuluje sa však, že Open AI vyvíja novú verziu softvéru. Po GPT-4 má prísť GPT-5, ktorý zase posunie úroveň o pár levelov vyššie. Odborníci na túto problematiku opisujú GPT-5 ako prepracovanejší, rýchlejší a presnejší, čo by potvrdzovalo jeho roky vývoja. Hlavným vylepšením má byť zvýšenie produktivity používateľov, a to najmä vďaka realistickejšie generovanému textu, či zvládaniu komplexnejších úloh.

Okrem toho sa očakáva, že GPT-5 prinesie pokrok vo faktickej presnosti a zníženie “halucinácií“, kde model generuje nesprávne alebo zavádzajúce informácie. Vzhľadom na kritickú spätnú väzbu na predchádzajúce verzie bude rozhodujúce zabezpečiť, aby odpovede boli spoľahlivejšie a založené na presných údajoch, najmä keď si tieto modely nájdu cestu do citlivejších aplikácií, ako je medicína a vzdelávanie.

Tieto veci od GPT-5 môžeme očakávať

  • Výkonnejší a schopnejší jazykový model
  • Vylepšená schopnosť vytvárať realistický a súvislý text
  • Schopnosť vykonávať zložitejšie úlohy, ako je preklad jazykov alebo písanie rôznych druhov kreatívneho obsahu
  • Zvýšený potenciál zneužitia, ako je vytváranie falošných správ alebo vytváranie škodlivého obsahu

Mnohé zvesti hovoria tiež, že GPT-5 bude až 10-násobne výkonnejší ako GPT-4, že vygenerované texty nebudú rozoznateľné od tých ľudských, čakáme tiež perfektné preklady textov či lepšiu a efektívnejšiu tvorbu kreatívnych príspevkov, ako básne, príbehy a podobne. Kedy sa ho dočkáme je zatiaľ otázne. Mal by to byť už tento rok. Niektoré zdroje dokonca hovoria už o tomto polroku, no samotné Open AI zatiaľ mlčí.

Náš tip
One UI 6.1 prináša funkciu pre fanúšikov Instagramu. Pridávanie fotiek a videí nikdy nebolo jednoduchšie

3.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+