MojAndroid

Poznáte to – chodíte po meste, telefón máte vo vrecku a keď sa naň pozriete, zbadáte upozornenie od Google. To vás láka navštíviť či ohodnotiť niektorý z najbližších podnikov. Tieto upozornenia vznikli ako veľmi zaujímavý nápad, ktorý však v praxi nefungoval dobre. Telefón vás často upozorňoval na prevádzky, ktoré už veľmi dobre poznáte a nechcete sa nimi ďalej zaoberať. Google si uvedomuje, že tento experiment sa nepodaril a celú funkciu odstráni.

V oficiálnom vyhlásení Google udáva, že má vysoko položenú latku pre kontrolu kvality obsahu, ktorý používateľom zobrazuje a to najmä obsahu, ktorý je zobrazovaný prostredníctvom upozornení. Aj v Google si uvedomili, že tieto otravné upozornenia túto kvalitu nespĺňajú. Funkcia by mala z našich zariadení zmiznúť 6. decembra 2018. Dovtedy ju môžete aspoň manuálne obmedziť. Stačí, keď si prečítate náš návod.

  • kubina

    Otravné? Neviem asi som použival iné Nearby, ale v tých pár pripadoch ked to fungovalo tak mi to ponuklo napr. heslo na Wifi, či obedové menu v nedalekej reštauracii. Zo spamom som sa popravde nestretol a je mi lúto, že tak dobrá služba končí…

+