MojAndroid
Tony Paluš 11.1.2017

Americký gigant Google chce, aby ich aplikácia Hangout spĺňala len jeden účel – videokonferencie. Aby Hangouts mieril do podnikových sfér, tak sa Google rozhodol odstrániť všetky doplnky, ktoré obsahuje Hangouts API, a ktoré by mohli slúžiť zábavným účelom. Spoločnosť nevydala na blogu žiadne prehlásenie o ukončení podpory tohto API, ale len aktualizovala FAQ a poslala email všetkým aktívnym vývojárom, ktorý Hangouts API využívajú. Vývojári momentálne môžu vyvíjať nové aplikácie alebo integrovať službu do svojich aplikácií. Až na pár výnimiek Google odstráni všetky súčasné aplikácie už 25. apríla.

hangouts-titulka

Náš tip
Google Duo nahradí Hangouts medzi povinnými aplikáciami v Androide

Hangouts API umožnilo vývojárom využívať zaujímavé doplňujúce funkcie Hangouts. Napríklad ich AR selfie masky ste mohli používať ešte predtým, ako ich Snapchat (a následne Instagram a Messenger) vôbec integroval do svojej aplikácie. Paradoxne sa táto funkcia nikdy neuchytila. Veľa používateľov však využívalo možnosti ako kolaboratívne kreslenie, skicovanie, ankety, atď. Ale keďže hlavným zameraním Google sú teraz podniky, rozhodol sa, že ich odstráni.  Ako sme na začiatku napísali, niektoré výnimky „prežijú“. Google ponechá DialPad alebo RingCentral a takisto integráciu do biznisových chatovacích aplikácií ako je Slack. Čo sa týka obyčajných zákazníkov, tak Google bude investovať sily do videochatovacej aplikácií Duo a aplikácie Allo, ktorá slúži na posielanie správ.

Zdroj: Android Community

11.1.2017
 • SimSon

  Google chce Hangouts zrusit, a nahradit ich apkami „Duo“ (video) a „Allo“ (text). Takze je len logicke, ze uzatvara API. Mimochodom, uz par mesiacov nie je „Hangouts“ ani v zozname aplikacii ktore musia vyrobcovia povinne nainstalovat. Namiesto toho je tam tusim to „Duo“ (alebo obidve? uz neviem)…

  Chce to trochu poctivej investigativnej novinarskej prace, nie len opisovat to, co sa niekde „suchne“ (a aj to este zle prelozit)!

 • Sxe

  Google bude skúšať vydávať rovnaké aplikácie pod inými názvami dovtedy, kým sa jedna neuchytí. Aspoň tak mi to pripadá. gtalk -> hangouts -> Duo&Allo… čo bude ďalšie?

  • SeppWinkler

   GTalk bol uchytený. Dokonca by som povedal, že bol jediný použiteľný, jeho je škoda. Hangouts to prehral hneď na začiatku.

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+