MojAndroid

Google tento rok priniesol hneď niekoľko noviniek. Za všetky spomeniem zariadenia Nexus 6, Nexus 9 a Nexus Player, či mnohými komentovaný Material Dizajn. Práve nový vzhľad aplikácií a prostredia v Androide 5.0 považujú mnohí z vás za revolučný a hoci ho niektorí odsudzujú, treba priznať, že Android má konečne niečo špecifické, niečo, čo ho odlišuje od konkurencie, rôznych nadstavieb a podobne. Je zaujímavé, že Google ako taký vznikol spočiatku iba ako vyhľadávací nástroj a dnes je paradoxne vyhľadávanie jedinou vecou, ktorá nie je vytvorená v novom dizajne. Presne toto trápi aj dizajnéra s menom Aurélien Salomon, ktorý sa rozhodol vytvoriť koncept vyhľadávania podľa najnovšieho dizajnového manuálu. Jeho návrhy nájdete nižšie.

Návrh č.1

google-search-material-concept-1-710x536

Návrh č.2

google-search-material-concept-3-710x536

Ako sa vám jeho dizajnový koncept páči? Podľa mňa by bola táto zmena medzi používateľmi naozaj vítanou a oceňujem jednoduchosť a farebnosť takéhoto vyhľadávania. Možno sa už čoskoro dočkáme aktualizácie aj na tom najhlavnejšom prvku v Google systéme, čo poviete?

Zdroj: AndroidAuthority

5.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

5 odpovedí na “Takto by vyzeralo Google vyhľadávanie v štýle Material dizajnu”

  1. no ak autor konceptou vidi sakramensky podstatny rozdiel v tom, ci tam bude obrazok “tatier” alebo len modre pozadie a nevie sa rozhodnut, tak to plnou silou hovori, co za vymysel je ten material dizajn. *icovina, ale vsetci sa idu z toho po*rat a komentuju to, nadchynaju sa a vynasaju do nebies akoby to bol neviem aky prevratny vymysel. a google sa moze tesit, aki su ludia ma*ori, ze im zeru vsetko aj s navijakom a vobec nerozmyslaju.

  2. Podobny “material design” mali tusim eStranky tak 5-6rokov dozadu…vyzera to ako lacna sablona pre lacny server….ak sa to da tak nazvat…nechapem ten google…dost to takto pokazia…oh joj

Pridaj komentár

+