MojAndroid

Zdá sa, že o populárnu sociálnu navigáciu Waze sa nezaujímal iba Faceboook. O túto spoločnosť mal totižto veľký záujem aj samotný Google, ktorý sa údajne predbiehal s Facebookom v ponukách. V konečnom rozhodnutí závážilo nakoniec to, že Facebook požadoval presťahovanie Waze tímu vývojárov z domovského Izraelu do Californie v USA. Naom Bardin, CEO spoločnosti Waze to odmietol. To robí z Googlu jediného záujemcu, ktorý má údajne Waze odkúpiť za 1,1 miliardy dolárov. Pôvodne sa hovorilo o čiastke 1,3 miliardy, no podľa najnovších správ portálu Bloomberg, sa táto čiastka znížila.

Waze aktualizacia

Podľa zatiaľ dostupných informácií bude Waze fungovať samostatne až do roku 2016, čo je trochu prekvapujúci krok. Očakávali by sme totižto, že Google sa bude funkcie navigácie Waze čo najskôr snažiť implementovať do vlastnej navigácie. Internetový gigant ma pravdepodobne so spoločnosťou ešte iné plány a možno chce Waze mať len pod svojou záštitou, aby mohol v budúcnosti využiť funkcie, ktoré ponúka. Možné je aj to, že v aplikácii Waze sa čoskoro objavia integrované nové služby a mapy spoločnosti Google.

Náš tip
Android navigácia DUEL | Google alebo Waze

Aktualizované 11.6.2013 (Pôvodný článok publikovaný 10.6.2013) : Google potvrdil akvizíciu spoločnosti Waze. Informoval o tom prostredníctvom svojho blogu. Podľa dostupných informácií budú z akvizície profitovať Google Mapy, ktoré získajú nové informácie z dopravy prostreníctvom Waze. Naopak, navigácia Waze by sa mala dočkať vylepšeného vyhľadávania.

Zdroj: engadget

11.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+