MojAndroid

Šikovný nástroj Prekladač Google sa v priebehu času vyvíjal až do tej podoby, v akej ho poznáme dnes. Pred niekoľkými mesiacmi mu pribudla jedna z najužitočnejších funkcií, vďaka ktorej bolo možné v reálnom čase prekladať text v cudzom jazyku do zrozumiteľného jazyka. Až doteraz bola funkcia dostupná iba pre sedem rozšírených jazykov, no v najnovšej verzii je táto možnosť dostupná pre dvadsať ďalších, medzi ktorými nájdeme aj slovenčinu.

Celý zoznam jazykov teraz obsahuje angličtinu, francúzštinu, nemčinu, taliančinu, portugalčinu, ruštinu, španielčinu, bulharčinu, katalánčinu, chorvátčinu, češtinu, dánčinu, holandčinu, filipínčinu, fínčinu, maďarčinu, indonézštinu, lotyštinu, nórčinu, poľštinu, rumunčinu, slovenčinu, švédčinu, turečtinu a ukrajinčinu.

google_translate_hindi-2

Aplikácia tak dovoľuje prekladať nápisy medzi ktorýmikoľvek jazykmi z tohto zoznamu a vám ešte viac pomôže pri cestovaní do krajín, kde sa bežnými svetovými jazykmi nebudete vedieť dorozumieť. Ide tak o skvelého pomocníka, ktorý je konečne užitočný aj pre slovenských užívateľov. Je príjemné vidieť, že Google na menšie jazyky nezanevrel a jednu zo svojich najlepších služieb konečne zdokonalil aj pre nás. Aktualizácia je už tradične uvoľňovaná medzi užívateľov postupne, a tak ak sa vám ešte v obchode Play nezobrazila, stačí, keď budete trochu trpezliví.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch

29.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+