MojAndroid

S nástupom Nexus 7 tabletov sa objavili na internete aj inštrukcie, ako vytvárať aplikácie určené priamo pre novú generáciu tabletov. Existuje kontrolný zoznam kvality, ktorý je vytvorený práve pre všetkých vývojárov, ktorí sa chcú zamerať na tento druh tabletov s malou obrazovkou a vysokým rozlíšením.

Zoznam obsahuje inštrukcie ako vytvoriť aplikácie tak, aby boli dostatočne vhodne rozložené jednotlivé komponenty aplikácií na obrazovke, ako využívať možnosti väčšej obrazovky, ako využívať ikony a aktívne body práve na displejoch tabletov.

Každá z týchto položiek sa skladá z menších čiastkových bodov, ktoré ozrejmujú celý postup tvorby aplikácií pre tablety. Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto možnosti, môžete sledovať stránku Android Developers, kde sa dozviete viac podrobností. Na stránkach môžete zároveň získať aj množstvo informácií v podobe videí, ktoré budú pravidelne pripravované aj formou živých prenosov.

Zdroj, foto: Android Developers Blog, Developer.Android.com

9.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+