MojAndroid

Google Asistent vydal novú aktualizáciu – i keď zatiaľ iba vo forme beta verzie 6.5.26. Zmeny nie sú zásadné, no predsa len tu už na prvý pohľad nájdeme rozdiely. Ide aj o názvy jednotlivých funkcionalít, ktoré Google vo svojom asistentovi ponúka. Google Now totiž zmizol úplne a namiesto neho tu nájdeme záložku Feed. Now on Tap sa zase premenoval na Screen search.

google_asistent_now_tap

Je tu otázka, prečo sa Google rozhodol premenovať funkcionality Now on Tap či Google Now. Now on Tap patrí pritom k premakaným aplikáciám, kde popri obsahu, ktorý beží na pozadí ponúka k nemu dodatočné informácie a návrhy. Z toho zrejme i pochádza nový názov “Screen Search”, čiže vyhľadávanie na obrazovke. Funckionalita má zostať zhruba rovnaká. Zmenu však reprezentuje možnosť prideliť na Domácu obrazovku záložku na vyhľadávanie v aplikáciách, ktorá umožní vyhľadávať obsah iba z aplikácií nainštalovaných na vašom zariadení. Vyzerá to tak, že Google chce jednoducho ukončiť éru “Now” a do popredia chce tlačiť iné, príznačnejšie názvy a ďalšie vylepšené funkcionality.

Zdroj: androidpolice.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+