MojAndroid

Google Now nie je v našich končinách až tak používanou funkciou Androidu, no tí, ktorí ho používajú, sa rozhodne potešia novému dizajnu kariet s počasím, ktoré Google aktuálne testuje. Karty s novým dizajnom sa objavili online už pred niekoľkými dňami a okrem základných informácií o počasí, na ktoré sme zvyknutí, ponúkajú aj pozadie s motívom aktuálneho počasia. Grafika je samozrejme veľmi jednoduchá, aby ladila s dizajnovým jazykom Material dizajn.

New-Google-Weather-Card-2

Funkčnými novinkami na týchto kartách sú niektoré dodatočné informácie o počasí. Ide napríklad o čas východu a západu slnka, či kvalitu ovzdušia aj s detailným popisom. Tieto funkcie však dnes nájdete v každej lepšej aplikácii s počasím, a tak sa Google v tomto prípade iba doťahuje za konkurenciou. Novinkou sú aj 3 taby v hornej časti obrazovky, medzi ktorými môžete prepínať pre rôzne predpovede. Zatiaľ nevieme, kedy sa tieto karty objavia v Google Now, no veríme, že to bude už čoskoro.

Zdroj: AndroidAuthority

9.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+