MojAndroid

Spoločnosť Google prináša na Slovensko ďalšiu zo svojich skvelých funkcií. Rodinná knižnica (po anglicky Family Library) je služba, ktorá umožňuje zdieľať zakúpený obsah v Obchode Play s vašimi najbližšími.

Šikovná funkcia pre zdieľanie obsahu

Dokopy môžete zdieľať obsah zakúpený v Obchode Play s piatimi vašimi blízkymi. Pohodlne sa tak sem zmestíte so svojím partnerom aj s deťmi a pravdepodobne vám nejaké miesto ešte aj ostane. Rodinná knižnica je vymyslená veľmi zaujímavo – môžete sem pridávať vybrané aplikácie a zároveň ich sem môžu pridávať ostatní členovia rodiny. Zároveň tu môžete nastaviť špeciálnu platobnú metódu, ktorú budú môcť využívať všetci členovia rodiny.

Všetok obsah v tejto knižnici môžete neskôr spravovať a regulovať podľa potreby. K dispozícii je ale aj automatický režim, keď všetok vami zakúpený obsah bude automaticky pridávaný aj do Rodinnej knižnice. Toto nastavenie je možné vypnúť a obsah spravovať ručne. Zároveň platí, že daný titul musí spĺňať podmienky pre zdieľanie v Rodinnej knižnici, no podľa našich skúseností s podobnými službami do tejto kategórie spadá veľká väčšina obsahu.

Postupné šírenie dostupnosti

Nové funkcie sa už začínajú objavovať na niektorých zariadeniach. Zatiaľ nie je isté, či je iba spúšťaná na strane serveru spoločnosťou Google alebo je pre jej fungovanie potrebná úplne najnovšia verzia aplikácie Google, resp. Služby Google Play. V každom prípade, spustenie služby na diaľku, resp. potrebné aktualizácie aplikácií by mali byť postupne uvoľňované na všetky zariadenia. Ak ešte novinku v Obchode Play nevidíte, v najbližších hodinách či dňoch by sa to malo zmeniť. Informáciu o dostupnosti služby spolu so screenshotmi nám poslal fanúšik Vlado, za čo mu veľmi ďakujeme! My však na žiadnom zariadení v redakcii zatiaľ Rodinnú knižnicu nevidíme. Dajte nám v komentároch vedieť, ak ste novinku postrehli a ako u vás funguje.

18.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+