MojAndroid

V lete minulého roku sme vás informovali o tom, že Google pracuje na novom operačnom systéme s názvom Fuchsia. Táto novinka by mala byť postavená na veľmi jednoduchom kerneli, ktorý by umožnil systému fungovať aj na menej výkonných zariadeniach internetu vecí. Od leta sme toho o projekte veľa nepočuli, no teraz sa objavili zaujímavé novinky.

Fuchsia

Projekt Fuchsia zmenil logo na portáli GitHub, kde sú jeho časti dostupné v open source verzii. Z jednoduchého ružového štvorca sa stalo atraktívnejšie logo podobné znaku nekonečna, ktoré si ale zachovalo farbu. Tá symbolizuje spomínaný kernel Magenta.

Okrem toho sa na sociálnej sieti Twitter objavila prvá správa, ktorá má pochádzať zo zariadenia s operačným systémom Fuchsia. Viac informácií zatiaľ nemáme k dispozícii, no vyzerá to tak, že projekt neľahol popolom a Google naďalej pracuje na jeho zdokonaľovaní.

Zdroj: AUSdroid via Android Community

14.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+