MojAndroid

Google dnes na vývojárskej konferencii predstavil ďalšiu novinku, ktorou chce konkurovať cloudovým službam. Tentokrát nejde o klasické dátové úložisko, ktoré si pod pojmom cloud predstavíte ako prvé. Google totiž verejnosti predstavil vlastné cloudové výpočtové centrum – to len pre prípad, že by vám domáca zostava na výpočet zložitých matematických úloh alebo rôznych simulácií nestačila. Google Compute Engine ponúkne pre tieto potreby výpočtovú silu 600 000 procesorov. Všetko funguje na báze virtuálnych linuxových serverov zapojených v Google cloude. Ak potrebujete vykonať nejaké tie výpočtovo náročné úlohy pripojíte sa  pomocou svojho účtu na vzdialený server, kde budete mať vytvorený prístup a kde zadáte vlastné úlohy.

Výpočtové schopnosti tohto systému boli na Google I/O demonštrované pri mapovaní ľudského genomu. Neznámou aj naďalej ostáva cena, za ktorú Google takúto službu poskytne. Spoločnosť tvrdí, že bude konkurencieschopná, no konkrétne čísla nespomína.

Zdroj: androidcentral.com

29.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+