MojAndroid

Spoločnosť Google nedávno oznámila zmeny v podmienkach poplatkov pre developerov v obchode Google Play a teraz prichádza s ďalším oznámením. Podľa portálu 9to5Google bude rušiť neaktívne developerské účty.

Rušenie účtov sa bude týkať len vývojárov s malým počtom stiahnutí aplikácií

Spoločnosť Google tento týždeň okrem ukážky „sekcie bezpečnosti“ vydala aj najnovšie pravidlá používania obchodu Google Play. V rámci nich bude rušiť neaktívne účty vývojárov obchodu po jednom roku bez aktivity a podľa ďalších faktorov. Znamená to, že Google zruší účet každému vývojárovi, ktorý behom roku nenahrá do obchodu aplikáciu, neaktualizuje svoje aplikácie a nepripojí sa do konzoly Google Play.

Našťastie sa to má týkať len vývojárov s veľmi nízkym počtom stiahnutých aplikácií. Vývojári, ktorí majú v obchode viac ako tisíc stiahnutí aplikácie alebo v ich aplikácii boli vykonané v posledných 90 dňoch platby, sa zrušenia účtu nemusia báť. Nové pravidlo by malo začať platiť už od 1. septembra tohto roku.

Vývojári, ktorých účty budú zrušené, si môžu v budúcnosti vytvoriť nové, ale nebudú môcť znova aktivovať staré účty, aplikácie alebo pôvodné údaje.

Google

Lepšie manažovanie reklamy v aplikáciách a ochrana osobných údajov v aplikáciách pre deti

Ďalšie zmeny sa týkajú efektívnejšie manažovania reklám v aplikáciách a ich reklamného identifikátora, ktorý pôjde kedykoľvek resetovať. V súvislosti s tým by sa mala zlepšiť aj ochrana osobných údajov pre deti. Aplikácia primárne zameraná na deti nebude môcť prenášať reklamné identifikátory. Tieto zmeny by sa mali objaviť v systéme Android 12 až koncom roku. Kompletné znenie zmien nájdete tu.

Náš tip
Nová verzia OxygenOS pre OnePlus Nord 2 5G prináša viaceré vylepšenia

 

5.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+