MojAndroid

Na tohtoročnej konferencii Google I/O bol predstavený Google Play Protect. V skratke sa jedná o komplexné riešenie pre ochranu Android zariadení hlavne pred malwarom. A ako sa zdá, toto riešenie prechádza z fázy beta testovania do reálnej aplikácie medzi užívateľmi.

Play Protect sa začal objavovať v ponuke obchodu Google Play viacerých zahraničných používateľov.  V ľavom bočnom paneli sa medzi položkou Wishlist a Settings objavila nová položka Play Protect. Funkcia z času na čas oskenuje nainštalované aplikácie. Pokiaľ sa nejaká chová podivne, Play Protect podá používateľovi upozornenie. Oznámenie o prípadných problémoch nájdete v položke Moje aplikácie (My apps and games) na začiatku zoznamu nainštalovaných aplikácií. Samozrejme, môžete v nastaveniach upraviť ako sa má nová funkcia chovať, prípadne ju úplne vypnúť.

Play Protect okrem aplikácií vo vašom telefóne kontroluje aj 50 miliárd aplikácií v obchode Google Play, ktoré následne označí ako bezpečne overené (verified safe) so zelenou značkou. Je taktiež tichou súčasťou Google Chrome, kde kontroluje web stránky. V prípade nebezpečného obsahu na to upozorní červenou vlajkou.  Mimochodom, aj funkcia Nájdi moje zariadenie (Find my device) sa presúva pod Google Play Protect.

zdroj: PhoneArena

14.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+