MojAndroid

Bezpečnosť vášho smartfónu by mala byť stále na popredných priečkach starostlivosti o váš smartfón. To si myslí aj spoločnosť Google a preto na konferencii Google I/O 2017 predstavila aktualizáciu pre Obchod Play so zameraním na bezpečnosť a ochranu pred škodlivými aplikáciami či prevenciu pred stratou vášho smartfónu.

Náš tip
Android O prinesie notifikačné bodky na ikonách aplikácií | Google I/O 2017

Nová aktualizácia vás môže istým spôsobom odbremeniť od používania aplikácií tretích strán. Služba sa nazýva Google Play Protect a jej hlavnou úlohou je práve skenovať potenciálne hrozby zo strany aplikácií z Obchodu Play. Nová funkcia sa pokúsi odstrániť aj tie najnovšie hrozby s pomocou strojového učenia a prvkov umelej inteligencie. Vzniknuté riziká eliminuje alebo aplikáciu odstráni. K dispozícii budú tiež pravidelné aktualizácie zamerané na bezpečnosť.

Náš tip
Google Fotky získavajú tri veľké novinky zamerané na zdieľanie | Google I/O 2017

Vďaka novej službe budete môcť tiež vyhľadať svoje zariadenie v prípade straty. Môžete váš smartfón lokalizovať, prezvoniť, uzamknúť či vymazať. Funkcie sa náramne podobajú účinnej ochrane na systéme iOS, avšak teraz prichádzajú priamo do obchodu Play. Pozitívnou správou je, že táto nová funkcionalita bude podporovať aj zariadenia so systémom Android Wear.

Zdroj: engadget

17.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+