MojAndroid

 

Počas developerskej konferencie Google I/O sme mohli počuť niečo o štatistikách Androidu a obchodu Google Play. V tom čase bolo zaznamenaných 48 miliárd stiahnutých aplikácií a niečo cez 900 miliónov aktivovaných Android zariadení, čo je viac než pôsobivé. Najnovšie hospodárske výsledky za 2Q tohto roka, ktoré boli prezradené v tomto týždni ukázali výborný štvrťrok s viac ako 14 mld. dolárov v príjmoch a dozvedeli sme sa, že počet aktivovaných zariadení stále narastá, pričom denne sa aktivuje 1,5 milióna Androidov.

Google Play 50 miliard

Podobne ako AppStore, ktoré v minulom mesiaci oslavovalo 50 miliárd stiahnutí, obchod Google Play oslavuje rovnaký miľník už tento víkend. Je to pozoruhodné najmä z dôvodu, že platforma iOS mala veľký náskok pred Androidom, no Android už čoskoro prevezme vedenie v tomto smere najmä vďaka obrovskému rastu, ktorý sa určite v najbližšej dobe nespomalí. Larry Page dokonca uviedol, že v prvej polovici tohto roka vyplatil Google developerom viac, než koľko vyplatil v celom minulom roku. Vývojári tak získavajú čoraz lepšie podmienky na vývoj nových aplikácií aj v po stránke príjmov.

Náš tip
Príjmy Android vývojárov sa približujú platforme iOS

Zdroj: androidcommunity

20.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+