MojAndroid

Služba s názvom Google Play Pass bola oficiálne spustená. Ide o podobnú službu, ako Apple Arcade, ktorá bola uvedená počas predstavovania nového iPhone 11. Používatelia Androidu môžu odteraz voľne využívať stovky platených aplikácií za 1,99 amerických dolárov mesačne.

Google Play Pass s množstvom aplikácií

V Spojených štátoch je Play Pass možné zakúpiť za čiastku 1,99 dolárov mesačne pre prvý, úvodný rok. Ďalšie roky sa cena zvýši na 4,99 dolárov mesačne. Služba sa počas tohto týždňa rozšíri medzi používateľov v USA a neskôr má doraziť aj do ďalších krajín.

google play pass gif

Odber Play Pass vám zaistí prístup k stovkám aplikácií a hier. Tie budú kompletne bez reklám a bonusové funkcie, ktoré by mali byť v aplikácii inak platené, budú dostupné zadarmo.

Medzi hry, spadajúce pod Play Pass, patria napríklad Monument Valley, Star Wars: Knights of the Old Republic, LIMBO, Old Man´s Journey či Lumino City. Medzi klasickými appkami nechýba napríklad AccuWeather, ktorý sa podľa Google dočká nových prídavkov po každom mesiaci.

Dostane aj vlastnú sekciu

Po spustení služby sa v Obchode Play objaví kolonka “Play Pass”, v ktorej nájdete aplikácie, ktoré spadajú pod službu. Takýmto spôsobom nájdete všetko omnoho jednoduchšie. Navyše, GizmoChina tvrdí, že Play Pass môžete zdieľať medzi piatich rodinných príslušníkov, podobne, ako napríklad obľúbený Netflix.

google play pass snímky obrazovky
Zdroj: Android Community

Taktiež poteší, že postupy v daných appkách a hrách nebudú v konflikte a každý bude mať svoje vlastné štatistiky. Web Android Police potom zverejnil kompletný zoznam hier, ktoré sa budú v Play Pass nachádzať.

Čo hovoríte na Play Pass, ktorý sa možno dostane aj k nám? Uvažovali by ste o predplatení tejto služby? Svoj názor môžete napísať do diskusie pod článkom.

Náš tip
Google Play Pass: Google testuje predplatné aplikácií a hier v Google Play

26.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+