MojAndroid

Forma mesačného predplatného obsahu alebo dát je dnes súčasťou viacerých internetových služieb.V službe Netflix máte za mesačný poplatok prístup k tisícom filmov a seriálov. V populárnej službe Spotify môžete počúvať neobmedzené akúkoľvek hudbu a interpreta. A spoločnosť Google teraz testuje novú formu predplatného na vybrané aplikácie a hry v obchode Google Play s názvom Google Play Pass. Informuje o tom server AndroidPolice.

Konkurencia pre Apple Arcade

Tento nápad nie je v mobilnom svete novinkou. Už v marci tohto roku oznámila americká spoločnosť Apple začiatok testovania predplatného Apple Arcade. To umožňuje za mesačný poplatok neobmedzený prístup majiteľom iOS zariadení k hrám vrátane exkluzívnych titulov v App Store. Prvé správy o Google Play Pass sa ale objavili ešte minulý rok.

Za 5 dolárov mesačne prístup k hrám aj aplikáciam

Oproti Apple Arcade by mal Google Play Pass umožniť prístup nielen k vybraným hrám, ale aj aplikáciam. Momentálny mesačný poplatok pre ľudí zapojených do testovania je 4,99 dolárov, ale  pri oficiálnom spustení služby môže byť cena iná. Google sľubuje na uniknutých screenshotoch prístup k logickým hrám, prémiovým hudobným aplikáciam alebo fitnes aplikáciam bez reklám a mikro transakcií. Do testovania sú už teraz zapojené herné tituly v hodnote 7 až 8 dolárov ako Stardew Valley, Marvel Pinball alebo Risk. Kedy bude forma predplatného dostupná pre všetkých zatiaľ nevieme.

Náš tip
Podcasty sa Spotify vyplatili. Za 3 mesiace prilákali 8 miliónov používateľov
5.8.2019
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+