MojAndroid

Pred nedávnom sme vás informovali, že nová generácia tabletu Nexus 7 z produkcie spoločnosti Google a ASUS sa bude pravdepodobne predávať už v júli. Neskôr sme sa dozvedeli, že pripravované zariadenie bude disponovať procesorom od spoločnosti Qualcomm najmä kvôli prítomnosti podpory pre rýchlu dátovú sieť LTE a samozrejme vyššieho výkonu. Objavili sa nové informácie, podľa ktorých spoločnosť Google plánuje predať celkovo 8 miliónov jednotiek v roku 2013. Informoval o tom portál DigiTimes.

Nexus-7-sa-zacne-predavat-v-juli

Informácie pochádzajú od nemenovaného zdroja z dodávateľského reťazca v Taiwane, ktorý hovorí, že 1 milón jednotiek pripravovaného modelu Nexus 7 bude odoslaných už v priebehu mája. V priebehu roka 2013 sa očakáva veľký záujem zo strany spotrebiteľov a predpokladá sa predaj 8 miliónov jednotiek. Predstavenie verejnosti by sa malo uskutočniť počas developerskej konferencie Google I/O, ktorá sa koná už o mesiac.

Nová generácia tabletu Nexus 7 by mala disponovať vyšším rozlíšením displeja, upraveným dizajnom s tenším rámom a spomínaným Qualcomm čipom, ktorý nahradí Tegru 3 z aktuálneho modelu. Týmto sa potvrdili predchádzajúce informácie o zmene rozlíšenia a predpokladáme, že sa bude jednať o Full HD displej, ktorý by pri svojich rozmeroch ponúkol vynikajúcu ostrosť. Cenová relácia tabletu by sa mala pohybovať v rozmedzí 149 – 199 amerických dolárov.

Zdroj: androidauthority

16.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+