MojAndroid

Skladací smartfón Google Pixel Fold sa v týchto dňoch dostal do rúk prvých majiteľov. A práve tí  podľa portálu AndroidCentral začali hlásiť prvé chyby zariadenia a hlavne nedokonalosti jeho ohybného displeja.

Problémy spôsobuje zlé umiestnenie ochrannej vrstvy

Na internete sa začali objaviť sťažnosti používateľov, ktoré sa týkajú hlavne displeja novinky. Jeden z nich mal Pixel Fold iba deň a už hlásil malé preliačiny a rôzne nedokonalosti obrazovky, ktoré sú však viditeľné iba pri jasnom svetle. Používateľ vysvetlil, že ochrannej fólia displeja neleží v jednej rovine s rámom a ponecháva medzeru.

Check your fold
by u/crazymojo83 in PixelFold

Na službe Reddit sa tiež objavili fotografie odhaľujúce, že sa z ich zariadenia začala odlupovať ochranná vrstva a v strede došlo k poruchám zobrazenia. Pod fóliou sú taktiež vidieť veľké škrabance. Portál ArsTechnica pripisuje problém práve umiestneniu ochrannej vrstvy displeja, vďaka čomu je zariadenie v tejto oblasti náchylné na zhromažďovanie prachu a iných foriem nečistôt.

Google Pixel Fold
Otvorený a zavretý Google Pixel Fold | Zdroj: GSMArena.com

Skladacie displeje využívajú ako ochranu ultra tenké sklo (UTG), ktoré je tak tenké, že umožňuje skladanie obrazovky. Na obrazovke je potom ešte dodatočná platová fólia. Ak sa však pod fóliu alebo ochranné sklo dostanú malé nečistoty, môže to poškodiť displej. Keď totiž používateľ zatvorí zariadenia, pritlačí na displej prach a nečistoty, čo môže viesť až k rozbitiu skladacieho displeja.

K problému sa vyjadril aj Google

V reakcii na sťažnosti používateľov hovorca spoločnosti Google Alex Moriconi povedal pre portál TheVerge, aby sa obrátil na oficiálnu podporu a servis. Problémy s displejom však nie sú v prvých generáciách skladacích smartfónov ničím neobvyklým. Napríklad prvá generácia Samsung Galaxy Z Fold mala kvôli problém s displejom oneskorené vydanie na trh až o celý polrok.

Náš tip
YouTube spúšťa agresívnejšiu formu boja s nástrojmi na blokovanie reklám
1.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+