MojAndroid

Google Pixel Buds stále trpia občasnými výpadkami pripojenia. Avšak Google na tom pracuje a pomaly vylepšuje používateľský zážitok. Jedna z najzvláštnejších chýb, ktorá už bola našťastie odstránená, predstavovala moment, kedy vám slúchadla vypli zvuk po minúte a päťdesiatich sekundách.

Je jedno, či ste pozerali video, počúvali hudbu alebo podcast, Pixel Buds automaticky v danom intervale náhle stíchli.

Google Pixel Buds cena
Avšak na Slovensku ich oficiálne nekúpite.

Slúchadlá získali nový firmvér

Podľa The Verge, Google vypustil nový firmvér, ktorý opravuje vypínanie audia v časovom intervale jedna minúta a päťdesiat sekúnd. Zariadenia Pixel by mali novú verziu firmvéru aplikovať automaticky, keď bude dostupná. Ostatné Android smartfóny by si mali stiahnuť Google Buds aplikáciu a povoliť v nej automatické aktualizácie.

Ak niekto používa Pixel Buds bez smartfónu Android, mal by kontaktovať zákaznícku podporu. Firmvér totiž môže byť aktualizovaný len so zariadeniami, ktoré majú verziu Android 6.0 a vyššiu.

Google ďalej ďakuje používateľom, že nahlasujú chyby, vďaka čomu ich môže opravovať. Minulý mesiac napríklad vydal aktualizáciu, ktorá pridala basové nastavenie do ekvalizéra a eliminovala časť výpadkov pripojenia medzi smartfónom a slúchadlami.

Google Pixel Buds

Sú už druhou generáciou slúchadiel – prvá vyšla v roku 2017 a bola len z časti bezdrôtová, mala totiž káblik, ktorý prepojoval jednotlivé slúchadlá. Ani jedna generácia sa však nedá oficiálne zakúpiť na Slovensku. Google pravdepodobne chcel svoju vlastnú verziu AirPodov a tak vznikli Pixel Buds.

Tie sú výnimočné nie len svojim vzhľadom, pripomínajúcim Mentos cukríky, ale aj funkciami. Obsahujú totiž Google Asistenta, ktorý dokáže počúvať vaše príkazy, prekladať reč do vami nastaveného jazyka a mnoho ďalších.

Taktiež majú funkciu rýchleho párovania, ktorá umožní intuitívne a rýchle spárovanie. Slúchadlá obsahujú čip Titan, ktorý umožňuje bezpečnú komunikáciu (obsahujú ho aj smartfóny Pixel). Slúchadlá taktiež podporujú funkciu Nájdi moje zariadenie, ktoré môžete poznať zo smartfónov Android.

Majú aj podporu adaptívnej hlasitosti, ktorá sa prispôsobuje zvukom okolia. Google vraví, že slúchadlá dokážu identifikovať dôležité zvuky a pri nich hlasitosť stíšia. Ide o zvuky ako plač dieťaťa, brechot psa a majáky sanitiek, polície a hasičov.

18.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+