MojAndroid

Do rúk sa nám dostal aktuálne najlepší a najnovší smartfón od americkej softvérovej spoločnosti – Google Pixel 7 Pro. Má byť odpoveďou na nie príliš podarenú minuloročnú generáciu, ktorá síce prišla s niekoľkými inovatívnymi funkciami, no sprevádzalo ju veľké množstvo menších problémov.

Google Pixel 7 Pro: Vyšší výkon, QHD+ displej a 5000 mAh batéria

Novinka prichádza s vylepšeným čipsetom Google Tensor 2. generácie, ktorý je nielen podstatne výkonnejší, ale aj úspornejší. Práve hrubý výkon bol v predošlej generácii často kritizovaný, a to aj napriek tomu, že Pixely 6 patrili medzi najrýchlejšie Android smartfóny.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Novinka opäť prichádza so špičkovým 120 Hz LTPO displejom s jemným QHD+ rozlíšením, ktorý je po bokoch trochu zahnutý. Zohnať na tento displej tvrdené sklo asi nebude najjednoduchšie. Batéria má tentokrát kapacitu 5000 mAh, čo je o zanedbateľné 3 mAh menej v porovnaní s predchodcom. Výdrž batérie určite otestujeme.

Opäť špičkový fotoaparát

A otestujeme aj rýchlosť nabíjania, keďže spoločne s telefónom sme si objednali aj originálny 30 W nabíjací adaptér od Googlu. Okrem skvele odladeného systému, nového čipsetu a dlhej softvérovej podpore je najväčším lákadlom tohto smartfónu už tradične fotoaparát. Ten dostal úplne nový periskopický objektív a vylepšený ultra-širokouhlý snímač s automatickým zaostrovaním. Pixely vždy patrili medzi najlepšie fotomobily a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Ale o tom si viac povieme v recenzii.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Google Pixel 7 Pro: Testujeme, pýtajte sa

Prostredníctvom tohto článku, chceme vám, našim čitateľom, dať možnosť pýtať sa na všetko, čo vás v súvislosti s týmto telefónom zaujíma. Ak to bude v našich silách a budeme to vedieť zistiť/otestovať, odpovieme vám priamo v diskusii pod týmto článkom alebo v samotnej písanej recenzii, na ktorej začíname pracovať.

Náš tip
Čo týždeň dal: Prehľad najdôležitejších technologických noviniek (43/2022)
29.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+