MojAndroid

Úvodné chvíle so smartfónmi zo série Google Pixel 6 mohli byť trochu stresujúce. Nejde predsa o tie najlacnejšie kúsky a predsa sa vyznačovali mnohými kritickými chybami. Teraz by už väčšine z nich mohlo byť koniec. Prichádza odložený januárový update. Informuje o ňom webový portál Phone Arena.

Veľkosť aktualizácie pre Google Pixel 6 (Pro) sa bude líšiť

Hneď na začiatok spomenieme, že niektorí používatelia dostali decembrovú aktualizáciu a niektorí nie. Ak ste decembrový update dostali, tak tento januárový bude mať veľkosť cez 200 MB. Ak ste ju nezískali, tak aktualizácia zrejme nebude mať viac megabajtov, ako 50. Kompletný zoznam zmien nájdete na stránkach Google podpory.

Google Pixel 6 (Pro) januárová aktualizácia
Google Pixel 6 Pro januárová aktualizácia | Zdroj: Denis Džula

Opravy zahŕňajú aj chyby, ktoré vznikli po aktualizácii na decembrovú bezpečnostnú záplatu. Niektorí používatelia už hlásia, že update vyriešil všetky nepríjemnosti, ktoré sa im zvykli vyskytovať. Taktiež pociťujú, že skener odtlačkov prstov je o čosi rýchlejší. Aj samotné používateľské rozhranie je pre niekoho plynulejšie a obchádzať by vás mali aj problémy s konektivitou.

Google Pixel 6
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

K pridaným funkciám patrí lepšie fungovanie rozpoznávania pesničiek, možnosť pridávania basov (zrejme len pre slúchadlá od Google), podpora odomykania auta cez mobil, Nearby Share na zdieľanie médií pre zariadenia v okolí či detekcia autonehody, ktorá po zistení zrážky áut sama privolá pomoc.

Veríme, že ide o aktualizáciu, ktorá definitívne vyrieši drvivú väčšinu vyskytujúcich sa problémov a nespôsobí ďalšie nové nepríjemnosti. Notifikácia o dostupnosti aktualizácie by vám mala prísť sama, no môžete si ju skontrolovať aj manuálne v nastaveniach, konkrétnejšie v sekcii pre systémové aktualizácie.

Aktualizácie u konkurencie

Softvérové aktualizácie rieši aj konkurencia. Svoju aktualizáciu onedlho dostane nový model Samsung Galaxy S21 FE. Android 12 prichádza na smartfóny Samsung Galaxy Note 10+ a Samsung Galaxy S10.

Samsung Galaxy S21 FE
Samsung Galaxy S21 FE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Decembrovú bezpečnostnú záplatu nedávno dostal Huawei P Smart 2021Sony Xperia 1 III spolu so Sony Xperiou 5 III dostávajú aktualizáciu na Android 12. Celý zoznam smartfónov a plány aktualizácii na Android 12 nájdete v našom samostatnom článku, kde sa tejto téme dopodrobna venujeme.

Náš tip
Kedy váš smartfón dostane aktualizáciu na Android 12?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+