MojAndroid

Po niekoľkých mesiacoch únikov a špekuláciách o dátume predstavenia konečne poznáme termín oficiálneho predstavenia očakávanej série Google Pixel 6. Spoločnosť prostredníctvom Twitteru používateľov pozýva na udalosť s názvom „Pixel Fall Launch“, ktorá sa uskutoční 19. októbra o 19. hodine nášho času. O novinke informoval portál The Indian Express.

Google zatiaľ nespresnil dátum spustenia predaja, no úniky tvrdia, že sa tak stane 28. októbra. Na internete sa objavili aj špekulácie o cene nových zariadení, Pixel 6 bude údajne stáť 649 eur, zatiaľ čo drahší a lepší Pro model 899 eur.

Očakáva sa aj odhalenie oficiálneho dátumu vydania Androidu 12 pre Pixely

Google taktiež znova potvrdil, že oba predstavené smartfóny budú poháňané jeho vlastným čipsetom Google Tensor, ktorý údajne ponúkne rýchly a bezpečný používateľský zážitok. Zároveň sa očakáva, že spoločnosť počas udalosti odhalí aj oficiálny dátum vydania systému Android 12 pre Pixely. V súčasnosti Google zavádza aktualizáciu na novú verziu operačného systému len pre projekt Android Open Source, no tvrdí, že používatelia Pixelov získajú aktualizáciu v priebehu „najbližších týždňov“.

Google Pixel 6 Pixel Fall Launch
Foto: Indianexpress.com

Čo o pripravovanej sérii Google Pixel 6 vieme priamo od výrobcu

Výrobcovia si zväčša nechávajú zdieľanie informácií o pripravovaných zariadeniach až na oficiálne predstavenie, Google však niektoré podrobnosti o modeloch Pixel 6 a Pixel 6 Pro zverejnil už skôr. Konkrétne odhalil dizajn noviniek a potvrdil použitie vlastného procesora. V porovnaní s minuloročnými modelmi pôjde o úplne nový dizajn, ktorému dominuje vodorovná lišta s fotoaparátmi na zadnej strane zariadení.

Séria Google Pixel 6 (Pro)
Google Pixel 6 | Foto: AndroidCentral.com

Vpredu zas nájdeme 6,4 palcový displej s Full HD+ rozlíšením, 90 Hz obnovovacou frekvenciou a integrovaným snímačom odtlačkov prstov na základom modeli, zatiaľ čo Pixel 6 Pro ponúkne 6,7 palcovým displejom s Quad HD+ rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou.

Google Pixel 4a 

{{shop_name}} od {{product_price}}

Čo sa týka fotoaparátov, Pixel 6 bude vybavený dvojicou snímačov – hlavným a ultra-širokouhlým. Pro model príde ešte s jedným snímačom navyše, a to s teleobjektívom so 4-násobným optickým priblížením.

Náš tip
Zabezpečenie mobilu: Zopár tipov ako používať smartfón bezpečnejšie
6.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+