MojAndroid

Portál TheVerge.com uverejnil informácie ohľadom pripravovanej novinky od spoločnosti Google. Smartfón Google Pixel 6 bude na trhu predávaný bez nabíjačky. Spoločnosť zverejnila aj to, že jeho predchodca, Pixel 5a, je posledný, ktorého balenie obsahuje toto príslušenstvo.

google pixel 6 pro
Google Pixel 6 Pro | Foto: AndroidPolice.com

Aký je dôvod tejto zmeny?

“Väčšina používateľov telefónov s operačným systémom Android už vlastní nabíjací kábel s USB-C konektorom,” tvrdí spoločnosť. Zníženie nákladov na výrobu a uvedenie do predaja zariadení taktiež mohli zohrať dôležitú rolu pri tomto rozhodnutí.

Ďalším dôvodom môže byť aj redukovanie elektronického odpadu. To sa Google snaží docieliť nedodávaním nadbytočného množstva nabíjačiek tím, ktorí ich už vlastnia. V tom prípade sa môžeme na túto zmenu pozrieť aj z ekologického hľadiska.

Google Pixel 5a
Foto: Google

Podobne ako Google, tak aj ostatné svetové značky, ako Samsung a Apple, už nedodávajú k svojim najnovším smartfónom nabíjací adaptér. Ak najväčší výrobcovia smart zariadení budú pokračovať v predaji bez nabíjačiek, tak sa postupom času určite pridá aj menej známa konkurencia.

Zmeny v baleniach sa však nemusia všetkým zákazníkom páčiť. Mnohí si myslia, že je to len marketingový ťah a výrobcovia dodávajú menej príslušenstva za rovnakú cenu ako doteraz. Je to bohužiaľ realita, ktorej všetci budeme musieť postupne čeliť. Práve kvôli týmto zmenám si radšej dobre rozmyslite, čo s vašou starou nabíjačkou urobíte.

Náš tip
Google Pixel 5a 5G oficiálne: Opäť nudný Pixel s minimom vylepšení
19.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+