MojAndroid

Spoločnosť Google nie a nie predstaviť nadchádzajúcu vlajkovú sériu Pixel 6, no našťastie je online k dispozícii dostatok únikov, ktoré nám o nových zariadeniach prezradili takmer všetko. Niektoré informácie dokonca poschádzajú priamo od Googlu. Čakanie na jeho oficiálne predstavenie nám dnes skráti ďalší únik, ktorý odhalí funkcie fotoaparátov. Novinku priniesol portál GSMArena.

Hardvér fotoaparátov nových Pixelov už poznáme, teraz prišiel na rad softvér

Doterajšie úniky nám ukázali, ako bude systém fotoaparátov vyzerať po hardvérovej stránke. Vieme, že základný model prinesie 50 MP primárny snímač od spoločnosti Samsung a 12 MP ultraširokouhlý snímač. Pixel 6 Pro okrem týchto dvoch snímačov ponúkne aj 48 MP teleobjektív a nový 12 MP selfie fotoaparát.

Google Pixel 6
Foto: Google

Rovnako ako predchádzajúce generácie Pixelov, aj tieto dva modely budú využívať špičkový postprocessing od Googlu na celkové vylepšenie zachyteného obrazu. Po novom však budú k dispozícii ďalšie funkcie, ktoré staršie Pixely nemajú. Tie boli odhalené v internej verzii aplikácie Google Fotoaparát, je teda možné, že nie všetky z nich sa dostanú do finálnej verzie určenej pre bežných používateľov.

Google Pixel 4a 

{{shop_name}} od {{product_price}}

O aké funkcie pôjde?

  • Ultraširokouhlý predný fotoaparát: Časť kódu naznačuje, že Pro model ponúkne dve preddefinované úrovne priblíženia pri vytváraní selfie fotografií (0,7X a 1,0X).
  • Zmeny v nahrávaní videa: Hlavný fotoaparát bude podporovať nahrávanie v rozlíšení 4K so 60 snímkami za sekundu, zatiaľ čo doplnkové snímače (ultraširokouhlý a teleobjektív) sú obmedzené na rozlíšenie 4K s 30 snímkami za sekundu. Pri nahrávaní 4K 60 fps videa je maximálne priblíženie obmedzené na 7x a v režime 4K/30 fps alebo FHD/60 fps až na 20x.
  • Manuálne vyváženie bielej: Google pracuje aj na pridaní manuálneho nastavenia vyváženia bielej, môže však ísť len o vývojársku funkciu, keďže spoločnosť sa snaží aplikáciu Fotoaparát udržať čo  najjednoduchšou.
  • Magická guma: V aplikácii sa objavilo kódové označenie „swiss“, ktoré je spojené s funkciou nazývanou Magická guma. Predpokladá sa, že s pomocou nového čipsetu Tensor umožní používateľom ľahko odstrániť objekty alebo ľudí z fotky.
  • Zaostrenie tváre: Novinka počas fotografovania ľudí súčasne zachytí HDR snímky z primárneho snímača aj ultraširokouhlého snímača, ktoré následne spojí v prípade, že sa osoba pohla (čo by viedlo k rozmazanej fotke). Prítomnosť tejto funkcie potvrdil aj Google.
  • Scene Lock: Táto funkcia sa spája s kódovým označením „naruto“, zatiaľ však nie je úplne jasné, na čo bude slúžiť.
  • Podpora Bluetooth mikrofónu: V kóde je funkcia označená pod menom „sapphire”, no možno sa do finálnej verzie aplikácie nedostane.
  • Motion Blur: Novinka používateľom umožní pridať do fotografie kreatívne efekty rozostrenia.
  • Detský režim: Pravdepodobne pôjde o funkciu, ktorá začne automaticky snímať fotografie detí a batoliat v roztomilých chvíľach.
Náš tip
Panel ochrany osobných údajov z Androidu 12 na akomkoľvek smartfóne? S touto apkou žiadny problém
25.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+