MojAndroid

Keď pred pár dňami uviedol Google nový smartfón strednej triedy Pixel 5a 5G, tak si veľa fanúšikov značky položilo otázku, kedy bude predstavený Google Pixel 6? Malo by sa tak stať v septembri a portál PhoneArena už dokonca pozná snímač fotoaparátu tejto vlajkovej lode.

Novému snímaču fotoaparátu by mal pomôcť nový čipset

Spoločnosť Google by chcela tento rok predstaviť až dva vlajkové modely – Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Už dávnejšie je tiež známe, že novinky bude poháňať čipset Tensor, ktorý Google vyvinul v spolupráci s juhokórejským výrobcom Samsung.  Vďaka tomuto čipsetu by mali fotoaparáty noviniek zvládať nasledujúce možnosti:

  • Nočný mód
  • Portrétny režim
  • Spomalený záber
  • Natívne nahrávanie videa 4K/8K pri 30/60 snímkach za sekundu
  • Podpora snímačov s vysokým rozlíšením 48 MP/50 MP/64 MP/100 MP/200 MP atď.
  • Podpora viacerých typov snímačov  s rôznymi ohniskovými vzdialenosťami – primárnych, zoomových a ultraširokouhlých snímačov

Okrem toho by mal čipset podporovať HDR, kontrolu šumu alebo pokročilý bokeh efekt (rozostrenie pozadia). Podľa portálu PhoneArena by mal mať fotoaparát Google Pixel 6 trojicu snímačov – primárny, ultraširokouhlý a telefoto snímač s 4x optickým zoomom.

Snímač fotoaparátu Google Pixel 6 už na trhu nájdeme

Primárnym snímačom by mal byť rok starý Samsung ISOCELL GN1. Ide o veľký snímač (1/1,3 palcov) s rozlíšením 50 megapixelov. Technológia Tetracell umožňuje zväčšiť natívnu veľkosť pixelov 1,2 μm na 2,4 μm spojením štyroch pixelov do jedného. Samozrejmosťou je aj podpora videí v 8K rozlíšení.

Samsung ISOCELL GN1 je najčastejšie využívaný v čínskych vlajkových smartfónoch. Ako príklad uvádza portál PhoneArena model Vivo X60 Pro+. Pre predstavu o schopnostiach snímača prikladá aj ukážkové fotografie, ktoré boli vytvorené týmto smartfónom.

Samsung GN1 ukážkové snímky | Foto: PhoneArena.com

Už na prvý pohľad je viditeľná dobrá práca snímača so svetlom pri horšom osvetlení. Pokiaľ by niekto namietal, že ide o falošné snímky vytvorené vo Photoshope, tak portál pridáva aj priame porovnanie fotografií s modelom Samsung Galaxy S21 Ultra.

Pri priamom porovnaní je jasné, ktorý fotoaparát ponúka lepšiu svetelnosť. Už teraz je zrejme, že fotoaparáty smartfónov Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro budú opäť patriť k najlepším na trhu. Treba len dúfať, že sa ich predstavenia skutočne  dočkáme už v septembri.

Náš tip
Samsung Galaxy S21 FE sa ukazuje na prvých renderoch
22.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+