MojAndroid

Google Pixel 4 je očakávaným zariadením, na ktorom spoločnosť Google zatiaľ usilovne pracuje. Sú však známe informácie o technológii, ktorá stojí za dvomi novými funkciami Pixelu 4. Vďaka týmto funkciám bude nový smartfón ešte užitočnejší a bude predstavovať ďalší krok vo vízii ambientnej inteligencie (zariadenia, ktoré reagujú na prítomnosť ľudí, pozn. red.).

Senzor Soli a Motion Sense

Niekoľko rokov pracoval tím v Google na radare na snímanie pohybu, ktorý nesie meno Soli. Radar je technológiou, ktorá sa využíva už desaťročia na detekciu lietadiel a iných veľkých objektov. Google vyvinul jeho miniatúrnu verziu, ktorá bude umiestnená v hornej časti Pixelu 4. Soli sníma malé pohyby v okolí telefónu a kombinuje unikátne softvérové algoritmy s pokročilým hardvérovým senzorom, takže dokáže rozpoznávať gestá a detekovať, kedy je používateľ v blízkosti zariadenia.

Google Pixel 4

Pixel 4 bude prvým zariadením so senzorom Soli, ktorý bude podporovať nové funkcie Motion Sense. Tieto funkcie umožnia preskočiť skladby, odložiť budík, či stíšiť telefónne hovory len mávnutím ruky. Tieto funkcie sú len začiatkom a v priebehu času sa budú vylepšovať a budú sa vyvíjať nové. Motion Sense bude k dispozícii pre vybrané krajiny.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Odomknutie tvárou nadobudne nový rozmer

Odomknutie telefónu by malo byť jednoduché, rýchle a bezpečné. Zariadenie by malo spoznať iba svojho používateľa, a to bez akýchkoľvek problémov. Odomknutie pomocou tváre je už pre smartfóny bežnou funkciou, Google ju však podá inak. Ostatné smartfóny vyžadujú, aby používateľ zodvihol telefón oproti svojej tvári, postavil sa určitým spôsobom a počkal, kým sa zariadenie odomkne. Pixel 4 to urobí oveľa efektívnejšie. Ako náhle sa priblížite k zariadeniu, senzor Soli proaktívne zapne senzory na odomknutie tvárou, pretože by ste mohli chcieť telefón odomknúť. Ak vás senzory a algoritmus na odomknutie tváre rozpoznajú, telefón sa odomkne v momente, ako ho chytíte a zdvihnete – to všetko v jednom pohybe. Funkcia odomykania tváre bude fungovať v akejkoľvek orientácii telefónu – môžete ho držať aj hore nohami –  a môže byť použitá tieť na bezpečné platby a overovanie.

Náš tip
Google Pixel 4: Nový únik ukazuje hrubý rámik okolo displeja

Bezpečnosť a súkromie sú základnými princípmi pre Pixel. Odomykanie telefónu pomocou tváre využíva rozpoznávanie tváre, ktoré sa spracúva vo vašom zariadení a obrazové údaje nikdy váš telefón neopustia. Obrázky používané na odomykanie tvárou sa nikdy neukladajú ani nezdieľajú s inými Google službami. Aby bolo súkromie skutočne uchránené, údaje o tvári sa bezpečne ukladajú do Titan M bezpečnostého čipu. Podobne sa údaje senzora Soli spracúvajú priamo v telefóne a nikdy sa neukladajú ani nezdieľajú s inými službami.

Náš tip
Google Pixel 4: “Počkajte, čo všetko dokáže”. Dizajn odhalený Googlom

1.8.2019
Zdroj: blog.google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+