MojAndroid

Smartfóny Google Pixel nikdy neponúkali prevratný dizajn. Google sa snaží držať jednoduchosti a praktickosti. Prvé úniky prichádzajúcej novinky však ukazovali zaujímavejší a hlavne bezrámikový dizajn. Ten najnovší sa vracia k pôvodnému dizajnu a oproti predchádzajúcemu je uveriteľnejší.

Zadná strana takmer odhalená

O zadnej strane už akú-takú predstavu máme. Google sa na svojom Twitteri pochválil trochu zamaskovanou zadnou stranou, ktorá obsahuje po prvýkrát viac, ako jeden fotoaparát. Predná strana stále zostávala pod rúškom tajomstva.

 

Je pravdepodobné, že najnovšia generácia Pixelov bude mať prednú stranu takú, akú môžete vidieť na fotografii. Výhodou je, že neobsahuje výrez v displeji, avšak opäť nejde o “bezrámikové” zariadenie. Vzhľadom na to, že cena bude určite vysoká, by sme očakávali nejakú dizajnovú revolúciu. Tá sa však nekoná.

Miesto pre fotoaparát a prekvapenie?

Rám bude v sebe ukrývať duálny predný fotoaparát a chýbať nebude samozrejme ani reproduktor. Novinkou by mal byť špeciálny senzor, ktorý umožní používateľovi ovládať smartfón gestami. Sme zvedaví na to, ako to v skutočnosti bude fungovať.

Hlavným dôvodom ponechania rámiku nad displejom by malo byť nové 3D rozpoznávanie tváre. Podobné, aké poznáme zo smartfónov od spoločnosti Apple.

Náš tip
Google Pixel 4: “Počkajte, čo všetko dokáže”. Dizajn odhalený Googlom

8.7.2019
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+