MojAndroid

Na nové Pixely sa každým rokom teší nejeden používateľ. Vždy sa však jedná o veľmi drahé zariadenia a na Slovensku sa hľadajú veľmi ťažko. Oficiálne totiž Google svoje zariadenia na Slovensku nepredáva. Nám nezostáva nič iné, len dúfať, že sa to čoskoro zmení. Poďme ale späť k Pixelom.

Google Pixel 3

Nedávno boli predstavené prvé “dostupné” Pixely. Tie lákajú najmä na kvalitný fotoaparát, ktorý je totožný s tým, ktorý ponúkajú aktuálne vlajkové modely Pixel 3 a Pixel 3 XL. Do predstavenia ich nasledovníkov máme ešte čas, približne 4 mesiace. No už teraz vieme, ako približne budú vyzerať. Ich dizajn a základné črty odhalil samotný Google.

Predná strana nepotvrdená

Podľa neoverených únikov zaujme predná strana riešením selfie fotoaparátu podobne, ako v prípade Samsungu Galaxy S10+. Fotoaparát sa nachádza priamo v displeji. Taktiež si môžeme všimnúť relatívne hrubý rám okolo displeja. Ten je rovnako hrubý z každej strany, čo vyzerá dobre. Rozhodne by však mohol byť o trochu tenší. To sa do predstavenia ešte môže zmeniť. Takáto predná strana je skôr dohadom. Inak je to ale so zadnou stranou.

Duálny fotoaparát na zadnej strane

Práve tá sa totiž objavila na “googlovskom” Twitter účte. Google vtipne poznamenáva, že si všimol záujem o pripravovanú novinku. A máme čakať, kým uvidíme, čo všetko dokáže. Z fotografie je vidieť, že špekulácie o štvorcovom dizajne hlavného fotoaparátu sú pravdivé. Avšak nebudú sa tu nachádzať 4 fotoaparáty, k dispozícii budú len dva. Bude to prvý Pixel, ktorý ponúka viac, ako jeden snímač hlavného fotoaparátu. My dúfame, že druhým bude čoraz obľúbenejší ultra-širokouhlý snímač. Okrem dvojice snímačov si v tomto “štvorcovom výreze” našiel miesto ešte LED blesk.

Google pravdepodobne upustí aj od dvojitej zadnej časti, ktorá Pixely preslávila. Časť v oblasti fotoaparátu bola pri predchodcoch vždy lesklejšia, ako ostatok zadnej strany. Všimnúť si tiež môžeme celkovo hranatejší dizajn.

Špecifikácie sú zatiaľ neznáme

Špecifikácie ešte známe nie sú. Môžeme sa ale tešiť na poriadny výkon (pravdepodobne Snapdragon 855) a uvidíme, ako sa Google popasuje s kapacitou operačnej pamäte a či budú aj tentokrát stačiť len 4 GB. No a asi najdôležitejším otáznikom je kapacita batérie. Okrem vysokej ceny bola výdrž jedným z najväčších problémov predchádzajúcich Pixelov. Výdrž Pixelu 2 a rovnako aj Pixelu 3, ktoré sme recenzovali, bola aj pre nás obrovským sklamaním.

Zariadenie príde s najnovším, ešte nepredstaveným Androidom Q. Ako už býva zvykom, aj v tomto prípade sa môžeme tešiť na príkladnú softvérovú podporu od Googlu.

Páči sa vám zadná strana pripravovaného smartfónu Google Pixel 4?

Loading ... Loading ...

Náš tip
RECENZIA Google Pixel 3: Vždy aktuálny Android

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+