MojAndroid

Google Pixel je vlajkovou loďou výrobcu už tri generácie a momentálne sa začína šepkať o novom modeli Pixel 4. Hoci ten by mal byť predstavený až niekedy v októbri, ako to má Google v dobrom zvyku, už teraz k nám začínajú prenikať prvé informácie o tom, čo by mohol priniesť.

Doteraz to neboli poriadne Dual SIM smartfóny

Google Pixel druhej a aj tretej generácie vrátane verzií XL ponúkajú používateľom, podobne ako drvivá väčšina dnešných vlajkových lodí, podporu Dual SIM. V prípade Pixelov to má ale hneď dva háčiky. Prvým je to, že druhá SIM karta je eSIM, a teda je ťažšie aktivovať si ju, navyše u nás ju stále nepodporujú všetci operátori. Druhým háčikom je fakt, že Pixely zatiaľ disponujú len Dual SIM Single Standby režimom. Znamená to, že nie je možné naraz využívať služby oboch kariet, napríklad mobilné dáta.

Pixely narozdiel od konkurencie ponúkajú Dual SIM vďaka technológii eSIM
Pixely na rozdiel od konkurencie ponúkajú Dual SIM vďaka technológii eSIM

Fyzicky stále nie, no funkčne už lepší Dual SIM

O nových Pixeloch sa toho zatiaľ vie len pramálo. Napriek tomu sa na verejnosť dostávajú prvé informácie. Jednou z nich je aj podpora Dual SIM Dual Standby režimu pre Google Pixel 4. To v praxi znamená, že bude možné využívať sieťové pripojenie oboch SIM kariet, hoci jedna bude pravdepodobne ešte stále eSIM. Okrem portálu XDA Developers o tom informoval aj jeden zo zamestnancov Google.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google chce rozšíriť formát eSIM do všetkých Android smartfónov
Náš tip
Google možno bude dávať do Pixelov svoje vlastné čipsety
Náš tip
Android Q prinesie funkciu, ktorá pravdepodobne nahnevá veľa používateľov
15.2.2019
Zdroj: Gadgets NDTV

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+