MojAndroid

Google zrejme uvažuje nad výrobou svojich vlastných čipsetov pre Android zariadenia. Tieto procesory by sa mali údajne nachádzať v telefónoch domácej rady, teda v sérii Google Pixel.

Prvotriedna optimalizácia?

Spoločnosť Google urobila rázny krok dopredu, čo sa týka výroby hardvéru. Ďakovať za to môžu najmä akvizíciám zo spoločnosti HTC. Podľa najnovších informácií tento americký gigant plánuje vyrábať svoj vlastný rad čipsetov pre smartfóny a chce tak dosiahnuť dokonalú optimalizáciu systému, ako majú napríklad konkurenčné iPhony. Súhra vlastných čipsetov s doslova domácim operačným systémom by mohla značne zahrať Google do kariet. Hardvér by šiel ruka v ruke so softvérom a používanie operačného systému by bolo o poznanie dokonalejšie, nehovoriac o tom, aký skvelý je tento softvér už s použitými procesormi od spoločnosti Qualcomm.

Šanca dokonalej súhry hardvéru a softvéru

Google vraj založil 80-členný tým inžinierov, ktorý nazval “gChips”. Tí majú pracovať na procesoroch nielen pre mobilné telefóny, ale aj pre Google Home, Chromecasty a produkty Nest. Čipsety by mali byť obohatené aj pre samostatnú jednotku “Pixel Visual Core”, ktorá a bude starať o skvelé spracovanie HDR+ efektu pre výsledné fotografie. Na koniec sa tak môžeme dočkať ešte lepších fotografií zo smartfónov značky Google Pixel.

Čo si o tomto myslíte vy? Bude tento veľký projekt spoločnosti Google fungovať?

Ďalšie články k téme “Google”:

Náš tip
Pixely od Googlu dostávajú februárovú bezpečnostnú aktualizáciu
Náš tip
Dvojstupňové overenie od Google prejde redizajnom
Náš tip
Webová verzia Google Tasks bude už čoskoro vypnutá
13.2.2019
Zdroj: Phandroid

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+