MojAndroid

Ľudia si v dnešnej dobe dosť potrpia na fotoaparáte a jeho kvalite. Preto vznikol rebríček DxOMark, podľa ktorého sú hodnotené snímače rôznych modelov od rôznych výrobcov. Nedávno si testom prešiel aj Google Pixel 3 a OnePlus 6T.

Google s jednou kamerou zaostáva len minimálne

Zaujímavé pri Pixely 3 od Google je to, že na zadnej strane má (aj napriek všetkým možným trendom) stále len jeden objektív. Za to s ním vie narobiť veľké zázraky a mnohými je za toto stále uznávaný ako šampión v kategórii vlajkových lodí, keď príde na fotenie. Čo však hovorí celosvetovo uznávaný rebríček DxOMark?

Google Pixel 3 dokáže s jedným objektívom fotoaparátu to, čo niektorí nezvládnu s dvomi
Google Pixel 3 dokáže s jedným objektívom fotoaparátu to, čo niektorí nezvládnu s dvomi

Google Pixel 3 sa podarilo získať 101 bodov. Je to veľa, alebo málo? Povedzme, že tak akurát. iPhone XR získal s rovnakým počtom objektívov rovnaké hodnotenie. To znamená, že Google naozaj vyťažil z jedného snímača čo sa len dalo, no na vlajkové lode s dvomi a viac už nemá. V preklade je Google Pixel 3 najlepším Android smartfónom s jedným fotoaparátom (na zadnej strane). Porotcovia zhodnotili, že natáča pekné farby do videa, má rýchle preostrovanie a veľký dynamický rozsah, či expozíciu. Stále je však čo zlepšovať.

OnePlus sa doťahuje na konkurentov čoraz viac

Druhý a zároveň posledný model od značky OnePlus si takisto prešiel známym testom fotoaparátu. S počtom bodov 98 sa OnePlus 6T umiestnil pomerne slušne, ak zohľadníme jeho cenu pod 600 dolárov. Výrobca to za posledné roky dotiahol na špičku a ani náhodou sa nechce zastaviť. Uvidíme, čo prinesú ďalšie generácie týchto modelov.

OnePlus 6T si vzhľadom na svoju cenu počínal pomerne dobre
OnePlus 6T si vzhľadom na svoju cenu počínal pomerne dobre

Ďalšie články k téme:

Náš tip
V rebríčku DxOmark sa objavili výsledky OnePlus 6T či Mate 20 Pro
Náš tip
Výrobcovia smartfónov ponúkali peniaze za vyššie skóre v DxOMark
23.12.2018
Zdroj: Pocketnow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+