MojAndroid

V dnešnej dobe výrobcovia smartfónov bojujú o prvenstvo tak ako v skóre v benchmarku AnTuTu, ktorý z časti prezrádza výkon zariadenia, tak aj v benchmarku DxOMark, ktorý zase odhaľuje kvalitu fotografií smartfónu. Podľa najnovších informácií existuje početné množstvo prípadov, v ktorých títo výrobcovia ponúkali peniaze za vyššie skóre. Ako na túto situáciu zareagoval samotný DxOMark?

Náš tip
Fotoaparát Xiaomi MI 8 patrí podľa DxOMark do TOP 5, prekonal Galaxy S9

V skratke povedané, DxOMark podľa vlastných slov nikdy neprebral žiadne úplatky a aj naďalej bude poskytovať hodnotenia fotoaparátov bez žiadnych poplatkov pre ich čitateľov. Výrobcovia inteligentných telefónov majú k dispozícii na prenájom aj služby, ktorých nástroj je schopný predbežne “zmerať” počet bodov nimi používaného čipu fotoaparátu. Pre zaujímavosť, DxOMark má zatiaľ päť laboratórií, kde prebiehajú testy fotoaparátov. Trvá približne desať dní, dokým sa dostanú k finálnemu výsledku a konečnej recenzii snímača a jeho výsledných fotiek, či videí. V DxOLabs zase prebieha výroba samotných fotoaparátov DxO One.

15.6.2018
Zdroj: gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+