MojAndroid

Operačný systém Android má toľko dôležitých dátumov, že by sme mohli oslavovať pomaly každý mesiac. Napríklad 5. novembra Google ohlásil vývoj samotnej platformy Androidu a 22. októbra sa spustil predaj prvého Android smartfónu T-Mobile G1 (HTC Dream). Google si však na oslavu narodenín prvého Androidu vybral práve dátum 23. septembra. V tento deň predstavil Google a T-Mobile pred 7 rokmi po prvý krát smartfón G1. V rovnaký deň bol tiež uvoľnený Android SDK vo verzii 1.0 pre verejnosť.

Google teda oslavoval operačný systém Android presne včera a v tejto súvislosti vydal prostredníctvom sociálnej siete Google+ nové pozadia pre mobilné zariadenia. Pozadia si môžete stiahnuť nižšie, no ak máte modernejšie zariadenie s rozlíšením vyšším, ako FullHD, s ich kvalitou spokojní nebudete.

HTC Dream sme pred niekoľkými mesiacmi vytiahli z našej redakčnej zbierky a otestovali sme ho v bežnom použití. Našu retro recenziu si môžete prečítať tu.

Pozadia v plnom rozlíšení nájdete v pôvodnom príspevku na Google+.

GGRT_store_7thbirthday_TW_G+_v01_r03-03C GGRT_store_7thbirthday_TW_G+_v01_r03-03B GGRT_store_7thbirthday_TW_G+_v01_r03-03A

Zdroj: Google+, androidpolice

24.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+