MojAndroid

Google dokáže na diaľku odomknúť približne 3/4 Android zariadení. Napríklad v prípade, že chce obsah zariadenia využiť súd ako dôkazový materiál, ako sa stalo naposledy v New Yorku. Google dokáže na diaľku zresetovať heslo na zariadení, ktoré má staršiu verziu ako Android 5.0 a nemá zapnuté šifrovanie disku. Práve od Androidu 5.0 Lollipop totižto Google zapína šifrovanie disku ešte pred predajom zariadenia. Pokiaľ vak nechcete, aby mohol k vášmu zariadeniu na diaľku pristúpiť nik, nielen súd, zapnite si plné šifrovanie zariadenia v jeho nastaveniach.

sud-apple-google-cover

Zariadenie so šifrovaním disku je natoľko zabezpečené, že sa do neho okrem hackerov bez potrebného hesla nedostane ani výrobca. Konkurenčná spoločnosť Apple rovnako šifruje svoje zariadenia natívne, a to od verzie iOS 8. Pri tempe, akým sa šíria aktualizácie na iOS zariadeniach, je tak pravdivé povedať, že zariadenia, do ktorých sa dá dostať na diaľku na príkaz súdu, sa rátajú v desatinách percent.

Zdroj: Business Insider

24.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+