MojAndroid

Pred nejakým časom sme vám priniesli informáciu o tom, že Google sa chystá odkúpiť stránku Twitch.tv, ktorá ponúka veľké množstvo najrôznejších herných videí a medzi hráčmi počítačových a mobilných hier je veľmi populárna. Zdá sa, že obe strany už uzavreli rokovania a dohodli sa na sume 1 miliarda amerických dolárov.

Google aj Twitch zatiaľ odmietli akékoľvek vyjadrenia ohľadne tohto obchodu. Preto nie sú zrejme žiadne ďalšie detaily a ani presná suma. Podľa všetkého je ale tento obchod už oficiálne uzavretý a Google tak znovu rozširuje portfólio svojho záujmu. Podľa neoficiálnych informácií bude mať novú oblasť pod kontrolou divízia YouTube. Najpopulárnejšia stránka s videami bola pritom odkúpená internetovým gigantom za 1,65 miliardy dolárov.

twitch google

Stránka Twitch.tv je centrom pozornosti mnohých hráčov počítačových hier. Mesačne ju navštívi až 50 miliónov užívateľov a v marci tohto roku vytvorila stránka až 1,35% celkového internetového trafficu. Takáto akvizícia by dala spoločnosti Google výraznú výhodu na poli herného priemyslu. Na stránke twitch.tv prezentujú hráči záznamy alebo aj živé prenosy svojho hrania, no stránka je využívaná aj hernými spoločnosťami na prezentovanie videí z najnovších titulov. Herný priemysel sa pritom v posledných rokoch dostal na úplne inú úroveň. Koná sa stále viac veľkých podujatí, ktoré lákajú stovky hráčov a finančné odmeny konkurujú aj veľkým golfovým súťažiam.

Aj preto sa zrejme Google rozhodol investovať do tejto oblasti. Ak sa všetky tieto informácie potvrdia, bude zaujímavé sledovať, ako Google prepojí novú súčasť Twitch.tv s overenou platformou YouTube.

Zdroj: VentureBeat via Android Police

25.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+