MojAndroid

V technologickom a viac menej aj hernom svete dôjde k ďalšej veľkej akvizícii. Spoločnosť Google resp. služba Youtube má podľa informácií veľký záujem o kúpu najväčšej hráčskej video platformy Twitch.tv, na ktorej náruživí hráči počítačových ale aj mobilných hier ukazujú ostatným ľudom svoje schopnosti. Spoločnosť Google za Twitch údajne zaplatí celkom 1 miliardu dolárov, pričom dohodu už môžeme podľa portálu Variety považovať za hotovú vec. Na druhej strane, renomovaný Wall Street Journal uvádza, že rokovania oboch strán sú ešte len v počiatkoch a cena ešte nebola stanovená.

Stránka Twitch.tv sa od svojho začiatku v roku 2011 dočkala obrovskej popularity v hernom svete a mesačne ju navštívi viac než 45 miliónov návštevníkov. Ukázalo sa, že hráči sa radi pozerajú na druhých hráčov, ako hrajú hry. To však nie je až také nelogické vzhľadom na povahu dnešných titulov. S obľubou je sledovaný napríklad súťaživý League of Legends, pri ktorom sa ľudia učia triky iných hráčov. Službu Twitch však využívajú aj herné spoločnosti na propagáciu svojich nových titulov. Častokrát tu nájdete napríklad videá z hrania hier, ktoré ešte nevyšli na trh. Takéto akcie sú častokrát spojené aj so zaujímavými súťažami.

Služba Twitch.tv začínala s úplne iným cieľom. Autori Emmett Shear a Justin Kan založili pôvodne stránku Justin.tv, ktorá slúžila primárne na živé streamovanie videa z webkamery. Po čase zistili, že kanály o hrách generovali obrovské množstvo divákov a preto sa rozhodli sekciu pre hráčov oddeliť. Tak v roku 2011 vznikol Twitch, ktorý vyrástol do takých výšin, že ich materská spoločnosť sa premenovala na Twitch Interactive.

O zmenách, akých sa stránka po akvizícii dočká, je zatiaľ predčasné hovoriť. O ďalších súvislostiach vás budeme ešte informovať.

Zdroj: techcrunch

19.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+